Martynaem (anonim, 83.23.240.)
około miesiąca temu, Warszawa

Kiedy mogę mniej więcej spodziewać się pierwszych efektów ubocznych po zaaplikowaniu krążka Nuvaring?

Kiedy mogę mniej więcej spodziewać się pierwszych efektów ubocznych po zaaplikowaniu krążka Nuvaring ?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Każdy lek - także Nuvaring - może, chociaż nie musi wywoływać skutki uboczne. Nie jest regułą, że u każdego one wystąpią, dlatego nie należy się na nie "nastawiać". Wszystkie one są wyszczególnione w ulotce dołączonej do leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/55364/nuvaring-przyrzad/ulotka

Nie można wskazać czasu, kiedy pacjent może lub, czy w ogóle należy spodziewać się skutków ubocznych leku, bowiem nie da się z góry tego założyć.
Działania niepożądane mogą (ale podkreślam raz jeszcze - nie muszą) występować na każdym etapie stosowania leku - na początku, a nawet po kilku latach.

Producent leku ma obowiązek poinformować pacjenta o wszystkich możliwych objawach niepożądanych, jakie mogą mieć związek ze stosowaniem jego preparatu, ale nie oznacza to, że u każdego wszystkie one się pojawią.

Informacja dołączona do leku zawiera ważne informacje, które należy przeanalizować przed zastosowaniem leku Nuvaring. Takiej oceny korzyści do ryzyka powinien dokonać lekarz zaznajomiony z Pani ewentualną historią choroby.

Najbardziej istotne przeciwwskazania do zastosowania tego leku to, między innymi, zakrzepica żył głębokich, zatorowość płucna, zaburzenia krzepnięcia krwi, zawał i udar niedokrwienny oraz dławica piersiowa.

Jednym z ważnych elementów, które na pewno pomoże Pani ograniczyć lub całkowicie wykluczyć wystąpienie skutków ubocznych wszystkich leków, jest staranne informowanie wszystkich lekarzy o przebytych oraz aktualnych chorobach, a także o wszystkich przyjmowanych lekach, także tych bez recepty.

Załączam link do śledzenia dostępności leku Nuvaring w aptekach połączonych z naszym systemem na terenie Warszawy:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/55364/nuvaring-przyrzad/apteki/w-warszawie

oraz artykuły, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane