Jjakms (anonim, 5.173.235.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy krwawienie przy 22. tabletce leku Vines jest powodem do niepokoju?

Dostałam okres na 22 żółtej tabletce, tabletki firmy vines (pierwsze opakowanie) czy coś jest nie tak ? Nie współżyłam jeszcze

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

około 2 miesięcy temu

Należy stosować wszystkie tabletki zgodnie z ulotką. Czyli dokończyć żółte, a potem zielone, a następnie rozpocząć kolejny blister.

Może się zdarzyć, że krwawienie z odstawienia się nie pojawi. Jeżeli wszystkie tabletki stosowano prawidłowo i nie zażywało się w trakcie żadnych innych leków i test ciążowy wychodzi negatywnie, stosujemy wtedy normalnie następny blister. Natomiast jeżeli krwawienie nie pojawi się przy następnych tabletkach placebo (zielonych), wymaga to pilnej konsultacji z ginekologiem.

Czyli jeżeli teraz ma Pani plamienie, to przy tabletkach placebo może pojawić się krwawienie. Tak jak wspominałam organizm różnie reaguje na początku stosowania. W razie jakichkolwiek wątpliwości i nasilenia dolegliwości warto skonsultować się z ginekologiem.

Ghjf (anonim, 5.173.252.)
około 2 miesięcy temu

I czy jak zażyje 23 i 24 żółta a później zaczne zielone tabletki to zacznie mi się krwawienie z odstawienia to prawidłowe ?

Gjj (anonim, 5.173.252.)
około 2 miesięcy temu

Czyli mam dalej brać po kolei tabletki żółte ?

około 2 miesięcy temu

Na wstępnie pragnę zauważyć, że w trakcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych, kobieta nie dostaje miesiączki, tylko pojawia się tzw, krwawienie z odstawienia. W przypadku tabletek Vines powinno się ono pojawić po 2-3 dniach od przyjęcia ostatniej tabletki aktywnej (żółtej).

Proszę się jednak nie martwić, ponieważ zgodnie z charakterystyką produktu leczniczego, podczas pierwszych miesięcy stosowania dwuskładnikowych tabletek antykoncepcyjnych (Vines), mogą występować nieregularne krwawienia (plamienie lub krwawienie śródcykliczne). Dlatego ocena nieregularnych krwawień może być
miarodajna dopiero po upływie okresu adaptacyjnego trwającego około trzy cykle. W Pani przypadku jest to dopiero pierwsze opakowanie.

Gdyby jednak dolegliwości dalej budziły Pani niepokój, zawsze może Pani skontaktować się z lekarzem.

Lek Vines zawiera etynyloestradiol i gestoden. W opakowaniu znajduje się 28 tabletek (24 żółte z substancjami czynnymi i 4 zielone niezawierające substancji czynnych).
https://www.gdziepolek.pl/produkty/81748/vines-tabletki-powlekane
https://www.gdziepolek.pl/produkty/81748/vines-tabletki-powlekane/ulotka

Proszę zapoznać się z naszymi artykułami na temat antykoncepcji.
https://www.gdziepolek.pl/tematy/antykoncepcja
https://www.gdziepolek.pl/tematy/antykoncepcja-hormonalna
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje