Anna (anonim, 78.11.103.)
około roku temu, Warszawa

Czy objawy takie jak zawroty głowy, pulsowanie i piszczenie w uszach są podstawą do odstawienia leku Amlessa 4 mg + 5 mg?

Biorę Amlessa 4+5 od 8 miesięcy i mam zawroty głowy (tak w oczach) głowa pulsuje i "piszczy" moge pracować. Robiłam MR mam niewielkie ogniska zapalne ale Pani Doktór powiedziała, że nie od tego mam zawroty. Inne badania dobre przepływy też. Obecnie mam dobre ciśnienie wieczorem nawet bardzo niskie. Proszę o pomoc już nie wiem co robić. Może jednak leki muszę zmienić.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Lek Amlessa to preparat dwuskładnikowy wskazany w leczeniu pierwotnego nadciśnienia tętniczego i stabilnej choroby wieńcowej. Lek dostępny jest wyłącznie na receptę i powinien być stosowany ściśle według zaleceń lekarza (zazwyczaj 1 tabletka rano, przed posiłkiem).

Niestety nie pisze Pani, czy objawy takie jak zawroty głowy czy szum w uszach ("piszczenie"), występowały od pierwszych dni przyjmowania leku, czy dopiero po 8 miesiącach oraz co oznacza bardzo niskie ciśnienie wieczorem.
Z przedstawionego przez Panią opisu wynika, iż lek który Pani przyjmuje zbyt mocno obniża ciśnienie i powoduje złe samopoczucie. W takiej sytuacji najlepiej byłoby udać się do lekarza, w celu zmiany sposobu leczenia, np. z użyciem preparatu jednoskładnikowego. Jednak o takiej zmianie zawsze musi zdecydować lekarz, nie należy przerywać leczenia na własną rękę.
Wskazane byłoby również prowadzenie dzienniczka pomiaru ciśnienia - ciśnienie należy mierzyć dwa raz dziennie, a wynik pomiaru zapisywać i przedstawić lekarzowi na wizycie. Na tej podstawie specjalista zaordynuje najwłaściwszą dla Pani terapię.

Przesyłam również linki do materiałów, które mogą okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/4703/amlessa-4-mg-5-mg-tabletki
https://www.gdziepolek.pl/tematy/nadcisnienie
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane