Mateusz (anonim, 145.133.8.)
około 1 miesięcy temu, Warszawa

Czy można stosować równocześnie leki Dutilox oraz Cloranxen z lekami wspomagającymi pracę wątroby i witaminą C?

Witam , mogę połączyć dutilox oraz cloraxen z lekami wspomagającymi prace wątroby? essentiale forte czy hepaltil ? Wyczytałem również ze może istnieć jakiś problem z przyjmowaniem witaminy C czy to prawda ?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Nie ma przeciwwskazań do równoczesnego stosowania leków Cloranxen oraz Dutilox z lekami wspomagającymi pracę wątroby: preparatami Hepatil czy Essentiale Forte. Podobnie, nie stwierdzono aby przyjmowanie witaminy C wpływało na działania któregokolwiek z wymienionych wyżej leków.

Należy jednak zachować ostrożność w przypadku jednoczesnego stosowania preparatu Dutilox z innymi lekami działającymi na ośrodkowy układ nerwowy, np. z benzodiazepinami, do których zalicza się klorazepan - substancja czynna leku Cloranxen.

Równoczesne stosowania preparatów Dutilox i Cloranxen może bowiem powodować zmniejszenie koncentracji i upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych.

Jeśli obydwa wspomniane leki zostały przepisane przez tego samego lekarza bądź lekarze przepisujący obydwa preparaty wiedzieli, jakie leki Pan przyjmuje, w ich ocenie zalecony schemat leczenia jest bezpieczny i jeśli nie obserwuje Pan żadnych nietypowych objawów, nie ma powodów do niepokoju. Jeśli zajdzie potrzeba, bez obaw może Pan stosować również leki wspomagające pracę wątroby oraz witaminę C.

Zachęcam do lektury naszych artykułów, które mogą okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/co-szkodzi-watrobie
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba
https://www.gdziepolek.pl/tematy/depresja