XYZ (anonim, 31.0.21.)
około roku temu, Warszawa

Czy na początku przyjmowania tabletek Vibin Mini okres powinien się zakończyć?

Witam, czy jeżeli rozpoczęłam stosowanie leku Vibin mini wraz z pierwszym dniem okresu to okres powinien się zakończyć ? Czy jak to powinno przebiec?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Podczas pierwszych 3-4 miesięcy stosowania leku krwawienia śródcykliczne mogą być nieregularne, mogą również występować niewielkie plamienia.
Jeśli jest to Pani pierwsze opakowanie tabletek i w dniu przyjmowania 20. tabletki wystąpiło krwawienie, nie ma powodu do niepokoju - oczywiście pod warunkiem, iż przyjmowała Pani lek regularnie. Pomimo nieregularnych krwawień na początku terapii, prawidłowe przyjmowanie leku zapewnia ochronę antykoncepcyjną.
Przesyłam link do opisu leku Vibin mini:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/82281/vibin-mini-tabletki-powlekane

Zakręcona (anonim, 37.47.156.)
około 10 miesięcy temu

Chodziło mi o to że cztery tabletki rozowe mi zostały przed rozpoczęciem się białych tabletek

Proszę doprecyzować swoją wypowiedź - "ale kolejny okresy dostałam przed zakończeniem się 4 tabletki różowej" Czy ma Pani na myśli 4 dzień nowego (drugiego opakowania)?

Zakręcona (anonim, 37.47.156.)
około 10 miesięcy temu

Witam zaczęłam stosować tabletki vibin mini wraz z pierwszym dniem miesiączki i wszystko ok ale kolejny okresy dostałam przed zakończeniem się 4 tabletki różowej czy to normalne ? I czy wszystko ok

Jeśli jest to Pani pierwsze opakowanie tabletek Vibin Mini i wcześniej nie stosowała Pani innych tabletek antykoncepcyjnych, to rozpoczęcie przyjmowania tabletek Vibin Mini pierwszego dnia miesiączki nie spowoduje, że krwawienie natychmiast ustanie.

Pacjentki zgłaszają nam, że przy pierwszym opakowaniu tabletek, miesiączka bywa krótsza lub dłuższa niż normalnie, jednak jest to sprawa na tyle indywidualna, że trudno powiedzieć, ile u Pani potrwa krwawienie, które właśnie się zaczęło.

Natomiast podczas zażywania tabletek antykoncepcyjnych nie występują "normalne", fizjologiczne miesiączki jak dotychczas, lecz dochodzi do tak zwanego "krwawienia z odstawienia". Takie krwawienie wynika z faktu przerwy w dostarczaniu do organizmu hormonów z zewnątrz i rozpoczyna się przeważnie po 2-3 dniach od rozpoczęcia stosowania tabletek placebo (ostatni rząd tabletek) i może nie zakończyć się do czasu rozpoczęcia kolejnego opakowania. Niezależnie od tego, każde kolejne opakowanie należy rozpoczynać następnego dnia po przyjęciu ostatniej tabletki z poprzedniego opakowania.

Załączam dodatkowe informacje na temat leku Vibin Mini:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/82281/vibin-mini-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/82281/vibin-mini-tabletki-powlekane
oraz nasze artykuły na temat antykoncepcji, które mogą okazać się przydatne:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/antykoncepcja
https://www.gdziepolek.pl/tematy/antykoncepcja-hormonalna
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji