Chiarina (anonim, 151.95.122.) Warszawa 34 dni temu

Witam, zapomniałem wziąć pigułkę n14, więc g...

Dzień dobry, zapomniałem wziąć pigułkę n14, więc następnego dnia o 21 wziąłem dwie tabletki, tę, którą pominąłem i tę z tego samego dnia. Odbyłem stosunek po 2 dniach, czy jest jakiś przypadek, że jestem w grupie ryzyka? Biorę pigułkę od 10 lat, nigdy o niej nie zapominając i regularnie.

6 odpowiedzi, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Anna Lewandowska Farmaceuta, Redaktor

25 dni temu

Do @Ewelina:

Tak, krwawienie, które wystąpiło po 11 tabletce Belary, nie jest czymś niezwykłym. Takie zjawisko nazywa się krwawieniem śródcyklicznym i może się zdarzyć, szczególnie gdy zmienia się schemat przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych.

Próba przesunięcia miesiączki poprzez kontynuowanie przyjmowania tabletek bez 7-dniowej przerwy jest powszechną praktyką. Jednak organizm nie zawsze reaguje przewidywalnie na taką zmianę. Niektóre kobiety mogą doświadczyć krwawienia przełomowego, nawet jeśli kontynuują przyjmowanie tabletek bez przerwy.

Warto pamiętać, że krwawienie śródcykliczne nie oznacza, że tabletki przestały działać antykoncepcyjnie. Należy kontynuować przyjmowanie tabletek zgodnie z zaleceniami, nawet jeśli wystąpi krwawienie.

W przyszłości, jeśli chce Pani przesunąć miesiączkę, najlepiej omówić to wcześniej z ginekologiem. Lekarz może doradzić najlepszy sposób dostosowania schematu przyjmowania tabletek do Pani potrzeb i reakcji organizmu.

Jeśli krwawienie jest obfite lub długotrwałe, warto skonsultować się z lekarzem. Jeśli nie ma Pani możliwości skorzystania z wizyty stacjonarnej, załączam link do teleporady online:

https://www.gdzi epolek.pl/telekonsultacja/z-ginekologiem

Ewelina (anonim, 82.160.31.) 25 dni temu

Dzień dobry mam pytanie ponieważ chciałam przesunąć miesiaczke i nie zrobiłam przerwy 7 dniowej tylko zaczęłam od razu drugie opakowanie tabletek belara i po 11 tabletce i tak wystąpiło krwawienie czy to jest normalne ? Pierwszy raz zdarzyła mi się taka sytuacja

Chiarina (anonim, 151.49.86.) 27 dni temu

Dziękuję bardzo, byłeś bardzo miły i bardzo jasny... Do zobaczenia wkrótce 🙏🏻😍😘

Anna Lewandowska Farmaceuta, Redaktor

28 dni temu

Do @Chiarina:

W przedstawionym scenariuszu, jeśli pominęła Pani jedną tabletkę antykoncepcyjną, a następnie zażyłą dwie tabletki w ciągu jednego dnia, zgodnie z instrukcją producenta, to ryzyko zajścia w ciążę jest stosunkowo niskie.

W celu zmniejszenia ryzyka zajścia w ciążę, zachęcam do stosowania dodatkowej metody antykoncepcji (np. prezerwatywy) przez kolejne 7 dni po pominięciu tabletki.
Warto też unikac stosunków płciowych w okresie największego ryzyka (tj. w czasie pominięcia tabletki i przez kilka dni po).

Jeśli stosunek odbył się kilka dni po pominięciu tabletki i zażyciu dwóch tabletek w jednym dniu, ryzyko zajścia w ciążę jest nieco wyższe, ale wciąż stosunkowo niskie. Jednak w celu całkowitego wyeliminowania ryzyka, warto rozważyć skorzystanie z antykoncepcji awaryjnej (tabletka "po").

Chiarina (anonim, 151.49.86.) 28 dni temu

Dokładnie 24 godziny minęły od zaginionej pigułki N14 do następnej zażytej w dniu, w którym zdałem sobie sprawę z zapomnienia, zgodnie z instrukcją zarówno tę z tego samego dnia, jak i zapomnianą trzeba było zażyć, nawet jeśli trzeba było wziąć 2 tabletki w ciągu jednego dnia. Czy uważasz, że po odbyciu pełnego stosunku po kilku dniach istnieje ryzyko zajścia w ciążę bez konieczności uciekania się do większej ochrony w przypadku stosunku?

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

30 dni temu

Jaki preparat Pani stosuje? Ile czasu upłynęło od pominięcia tabletki?

O tym, jak prawidłowo stosować antykoncepcję, pisaliśmy w artykule:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

  Podobne pytania

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację

  Artykuły