Marta (anonim, 85.11.80.) Warszawa 7 miesięcy temu

Czy podczas brania Nilogrinu może wystąpić nadmierne wypadanie włosów?

Dzień dobry. Jestem po udarze niedokrwiennym. Czy po braniu nilogrinu wystąpiło u kogoś nadmierne wypadanie włosów? U mnie wypadają garściami.

3 odpowiedzi, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

4 miesiące temu

Do @AnSy:

Tak, jak już zostało wspomniane niżej - producent nie wspomina o zgłaszaniu przez pacjentów wypadania włosów jako działanie niepożądane leku Nilogrin.

W przypadku, gdy wiąże Pani utratę włosów ze stosowaniem leku, zachęcam do konsultacji z lekarzem. Może Pani również skorzystać z teleporady np. za pośrednictwem portalu Gdziepolek.pl:

https://www.gdziepolek.pl/telekonsultacja

Zachęcam również do zgłoszenia podejrzenia wystąpienia działania niepożądanego związanego ze stosowaniem leku Nilogrin. Zgłaszanie działań niepożądanych umożliwia zwiększenie kontroli nad lekami dostępnymi w obrocie. Więcej o tym, jak i dlaczego zgłaszać działania niepożądane, pisaliśmy w artykule:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

AnSy (anonim, 178.215.207.) 4 miesiące temu

Dzień dobry. Równiez jeste po udarze niedokrwiennym i stosuje Nilogrin od niecałego roku. Włosy wypadająmi garściami, 2/3 już straciłam trycholog jest bezsilny (od 7 mcy leczę sie u niego.) Wracając do neurologicznym spraw czuje delikatny ucisk w głowie oraz słysze szum uszny. Mniejszy po stosowaniu leki, ale jednak dalej on jest. Czy Nilogrin spowodował u mnie wypadanie włosów? Prosze o odpowiedź zwrotną.

Katarzyna Kosińska Farmaceutka, Redaktorka

6 miesięcy temu

Charakterystyka produktu leczniczego Nilogrin nie wspomina o możliwym wypadaniu włosów po zastosowaniu tego leku. Nie wiem, jak dawno przechodziła Pani udar - być może stosowane były wówczas inne leki, które mogą mieć wpływ na wypadanie włosów. Warto wykonać podstawowe badania krwi oraz analizę moczu w celu oceny ogólnego stanu zdrowia. Wzmożone wypadanie włosów często towarzyszy anemii oraz zaburzeniom funkcji tarczycy.

Na naszej stronie można sprawdzić dostępność leku oraz dokonać rezerwacji w aptece:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/53350/nilogrin-tabletki-powlekane/apteki

Zachęcam do poczytania:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/co-zrobic-gdy-ktos-ma-udar-mozgu

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły