JM (anonim, 79.186.86.)
około roku temu, Warszawa

Czy preparat Hemorigen Femina można stosować bez konsultacji z lekarzem?

Dzień dobry, czy lek Hemorigen Femina 20 tabletek można stosować bez wiedzy lekarza? Byłam wczoraj u ginekologa gdyż mam obfite miesiączki i mi Pani doktor powiedziała że nie ma leków które by to uregulowały. Jest do dla mnie bardzo nieprzyjemne, gdyż ciągle trzeba myśleć cz zdążę do łazienki i nigdzie mi nie przecieknie i nikt w pracy nie zauważy plamy. Bardzo proszę o odpowiedź.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Hemorigen Femina nie jest lekiem, lecz suplementem diety, w związku z tym jest dostępny bez recepty. W przypadku suplementów diety konsultacja z lekarzem nie jest ściśle wymagana, ponieważ zawarte w nich składniki nie mają za zadanie leczyć, lecz uzupełniać codzienną dietę w wybrane składniki odżywcze, w tym ziołowe. Pomimo to nalezy zapoznać się ze środkami ostrożności i stosować do nich. Między innymi nie zaleca się stosowania preparatu Hemorigen Femina u osób z zakrzepicą i chorobą zakrzepową żył, a także stosujących leki przeciwzakrzepowe.

Więcej na temat różnicy pomiędzy lekami a suplementami diety można przeczytać w naszym artykule:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czym-roznia-sie-leki-od-suplementow

Hemorigen Femina zawiera składniki wspomagające proces krzepnięcia krwi - witaminę K1 i wyciągu z tasznika. Produkt zawiera dodatkowo zestaw kilku innych ziół (gryka, krwawnik, przymiotno), żelazo i witaminę C.
https://www.gdziepolek.pl/produkty/97779/hemorigen-femina-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie

Na rynku dostępny jest także produkt Hemorigen, który jest lekiem:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/34666/hemorigen-tabletki/apteki/w-warszawie
Ten preparat jednak nie jest wskazany w przypadku dolegliwości związanych z miesiączką lecz wspomagająco w leczeniu drobnych stłuczeń i siniaków.

Trudno mi odnieść się do stwierdzenia Pani lekarki, iż "nie ma leków, które by to uregulowały", gdyż są preparaty hormonalne, w przypadku których jednym ze wskazań jest (oprócz na przykład działania antykoncepcyjnego), również "leczenie nadmiernych krwawień
miesiączkowych niewiadomego pochodzenia". Być może w Pani przypadku są one przeciwwskazane lub z jakiegoś innego powodu nie do przyjęcia?

Załączam nasz artykuł na temat dolegliwości miesiączkowych:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-miesiaczka-musi-bolec
oraz materiał na temat anemii - częstej przypadłości u kobiet, zwłaszcza, jeśli mają one bardzo obfite miesiączki:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/anemia-jak-leczyc-niedokrwistosc