ja (anonim, 95.171.121.)
około 11 miesięcy temu, Warszawa

Jaki lecz przeciwbólowy jest bezpieczny u osoby uczulonej na aspirynę i niesteroidowe leki przeciwzapalne?

jestem uczulona na lek Rantudil Retard /aspiryna i pochodne / co w zamian moge brac ?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Substancją czynną leku Rantudil Retard jest acemetacyna - związek zaliczany do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Najbezpieczniejszą alternatywą dla osób uczulonych na NLPZ oraz kwas acetylosalicylowy (aspirynę) i jej pochodne jest przyjmowaniem leków zawierających jako substancję czynną paracetamol (np. Apap, Efferalgan, Panadol). Substancja ta wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, w przeciwieństwie do aspiryny i NLPZ nie działa jednak przeciwzapalnie, z pewnością należy wziąć to pod uwagę.

W przypadku bólu o większym nasileniu lub jeśli działanie preparatów jednoskładnikowych zawierających jedynie paracetamol jest niewystarczające, można sięgnąć po jeden z leków złożonych, zawierających oprócz paracetamolu substancje nasilające jego działanie przeciwbólowe, takie jak kofeina (np. Apap Extra), inne leki przeciwbólowe, takie jak kodeina (np. Antidol) bądź ich połączenie (np. Solpadeine).

Poniżej znajdzie Pani link do strony zawierającej listę produktów leczniczych zawierających jako substancję czynną paracetamol:
https://www.gdziepolek.pl/substancje/paracetamol

Więcej przydatnych informacji na temat stosowania leków przeciwbólowych znajdzie Pani w naszych artykułach:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jakie-leki-przeciwbolowe-stosowac
https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-przeciwbolowe