Eni (anonim, 188.147.103.)
około roku temu, Polska

Kiedy można będzie kupić szczepionkę na grypę?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Staramy się pomagać pacjentom, którzy są tym zainteresowani, przekazując im informacje na temat dostępności szczepionek. Z najnowszych danych wynika, że nowe dostawy mają pojawić się za jakiś czas w aptekach.

J-23 (anonim, 37.47.130.)
około 7 miesięcy temu

Szczepionek nigdzie nie ma a apteki nawet nie potrafia odpowiedziec na pytanie kiedy beda bo oni tez sami nie wiedza a chetnie tez by sie zaszczepili
.Po co podajecie jakies linki i tak wiadomo ze nie ma szans na zdobycie szcepionki szczegolnie osoby starsze z chorobami towarzyszacymi nie dostana bo nie maja sily codziennie dowiadywac sie w aptece czy jest szczepionka Wstyd wstyd i wstyd

Zgodnie z informacją otrzymaną w dniu dzisiejszym od wytwórcy oraz podmiotu odpowiedzialnego za obrót szczepionką Vaxigrip Tetra - firmy Sanofi Pasteur - iniekcja ma trafić do hurtowni w tym tygodniu. Do tej daty należy doliczyć około 7 dni, zanim lek pojawi się w sprzedaży aptecznej.

Dostępność szczepionki będzie można śledzić za pomocą następującego linku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/95340/vaxigrip-tetra-przeciw-grypie-iniekcja/apteki/w-polsce

Zgodnie z informacją otrzymaną w dniu dzisiejszym od podmiotu odpowiedzialnego za obrót szczepionką Vaxigrip Tetra - firmy Sanofi Pasteur, firmy Mylan Healthcare Sp. z o.o. - podmiotu odpowiedzialnego za obrót szczepionką Influvac Tetra oraz kilku hurtowni farmaceutycznych, przewidywana data dostawy obu szczepionek do hurtowni to 3 tydzień września tego roku.

Proszę uzbroić się w cierpliwość. Szczepionki przeciw grypie tradycyjnie trafiały do aptek w pierwszej połowie września.

Proszę pamiętać, że ta szczepionka jest sezonowa - co roku produkowana jest świeża partia w oparciu o szczepy wirusa, jakie dominowały w poprzednim sezonie grypowym. Dlatego nie da się wyprodukować jej na zapas, a apteki na ogół sprzedają ją od jesieni do wiosny. Początek dystrybucji możliwy będzie po rejestracji szczepów na sezon 2019/2020 oraz przeprowadzeniu odpowiednich kontroli (m. in. przez Państwowy Zakład Higieny).

Dostępność Vaxigrip Tetra oraz Influvac Tetra w aptekach współpracujących z naszym portalem będzie można sprawdzać pod następującymi linkami:
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/95340/vaxigrip-tetra-przeciw-grypie-iniekcja/apteki/w-polsce
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/95682/influvac-tetra-przeciw-grypie-iniekcja/apteki/w-polsce

Wyszukiwanie można także zawęzić do okolicy - miasta lub województwa.

Załączam także materiały, które mogą Pana zainteresować:
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/95682/influvac-tetra-przeciw-grypie-iniekcja
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/95340/vaxigrip-tetra-przeciw-grypie-iniekcja/ulotka
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/szczepienia-na-grype-dla-kogo-sa-przeznaczone
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-szybko-wyleczyc-grype