Marta (anonim, 80.49.142.) Warszawa 18 miesięcy temu

Jak stosować leki Metronidazol, Tetracyklinum, Ulcamed i Emanera? Czy mogę zastąpić lek Emanera preparatem Anesteloc?

Mam wykrytą bakterię helikobakter i zapalenie żołądka. Lekarz przepisał mi Tetracyklinum 4x1, Metronidazol 3x1 , Ulcamed 4x1 i Emanere 2x1. Nie powiedział mi jak powinnam te leki brać. Kiedy przeczytałam ulotki to zgłupiałam, bo wygląda na to, że muszę 3 leki brać na pusty żołądek ale nie mogę ich ze sobą mieszać, nie wiem też ile ma być między tymi lekami odstępu. Próbowałam ułożyć plan brania tych leków ale przy moim trybie życia i pracy jest to niewykonalne. Bo żeby rano wziąć wszystkie leki musiałabym zacząć je brać od 4 rano, żeby zachować co najmniej godzinę odstępu między lekami, a do tetracykliny jeszcze wstawać o północy. W dzien też ciężko to ogarnąć. Stąd moje pytanie,czy ulcamed mogę zamienić tak jak jest to na ulotce na 2 razy dziennie po 2 tabletki czy to nie zadziała przy erydykacji i czy zamiast emanery mogę brać Anesteloc który wcześniej przepisał mi gastrolog ? I jezeli tak to jak przed spaniem mam brać Anesteloc i i ulcamed na pusty żołądek skoro nie mogę ich mieszać? I po jakim czasie od wzięcia tetracykliny mogę jeść nabiał?

3 odpowiedzi, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

4 miesiące temu

Do @Евгений:

Można zamienić pantoprazol na rabeprazol bez konieczności zwiększania dawki leku czy częstości jego przyjmowania. W miejsce 40 mg pantoprazolu przyjmować 20 mg rabeprazolu - jeden rano na czczo, drugi przed snem.

Евгений  (anonim, 194.158.200.) 5 miesięcy temu

Dobry wieczór! Czy możliwa jest zmiana IPP podczas eradykacji Helicobacter pylori z pantoprazolu w dawce 40 mg dwa razy na dobę na rabeprozol w dawce 20 mg lub więcej dwa razy na dobę? Schemat eradykacji: tetracyklina 500 mg 4 razy dziennie, metranidazol 500 mg 3 razy dziennie, pantoprazol 40 mg dwa razy dziennie, de-vis 120 mg 4 razy dziennie! Czy czytałeś, że rabeprazol jest znacznie skuteczniejszy? Dziękuję!

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

18 miesięcy temu

Szczegółowy opis stosowania leków Tetracyklinum, Metronidazol, Ulcamed i Emanera opisano w poniższej opinii (opisany jest lek Mesopral, który jest odpowiednikiem leku Emanera):

https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/55162/ulcamed-witam-z-tego-co-tu-czytam-to-wynika-ze-caly-czas-zle-bralem-te-l

Nie należy zmieniać zaleconych przez lekarza schematów postępowania.

Nie należy zmieniać samodzielnie preparatu Emanera na lek Anesteloc. Zmiana preparatu spowoduje konieczność wprowadzenia jeszcze dodatkowych odstępów od posiłków i innych leków. Lek Emanera może być stosowany łącznie z posiłkami lub na czczo. Natomiast lek Anesteloc wymaga zachowania odstępu co najmniej 1-godzinnego od posiłku:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/5083/anesteloc-20-mg-tabletki/apteki

https://www.gdziepolek.pl/produkty/26933/emanera-kapsulki/apteki

Zaleca się zachowanie odstępu co najmniej 1-3 godzin od zażycia leku Tetracyklinum do spożycia nabiału. Ze względu na dużą ilość preparatów i częstotliwość ich stosowania zachęcam do całkowitego wstrzymania się od spożywania nabiału w trakcie prowadzonej antybiotykoterapii:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/78289/tetracyclinum-tzf-tabletki-powlekane/apteki

W przypadku, gdy nie jest możliwe prawidłowe zastosowanie leków, zachęcam do ponowienia konsultacji z lekarzem. Być może możliwe będzie zastosowanie u Pani preparatu złożonego (jak np. Pylera), którego stosowanie jest zdecydowanie łatwiejsze:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/65474/pylera-kapsulki/apteki

W przypadku braku możliwości konsultacji stacjonarnej może Pani również skorzystać z teleporady oferowanej m.in. przez portal Gdziepolek.pl:

https://www.gdziepolek.pl/telekonsultacja

Podczas antybiotykoterapii proszę pamiętać o stosowaniu preparatów probiotycznych. Może Pani skorzystać z oferty aptek internetowych i stacjonarnych. Wybór apteki internetowej umożliwia porównanie cen oraz zamówienie preparatu z dostawą do domu lub odbiorem osobistym w aptece.

Przy eradykacji zakażenia bakterią Helicobacter pylori poleca się preparaty takie jak np.:

- Helicogastrin:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/112638/helicogastrin-kapsulki/apteki

- Enterol:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/27293/enterol-250-kapsulki/apteki

Więcej opisaliśmy w opiniach:

https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/90056/emanera-jaki-probiotyk-zastosowac-podczas-eradykacji-h-pylori

https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/78527/enterol-1-czy-moge-stosowac-w-trakcie-kuracji-lekiem-pylera-enterol-i-helicogastrin-2-czy-lakofery

Zachęcam do zapoznania się z materiałami dodatkowymi, które mogą okazać się przydatne:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-laczyc-leki-z-jedzeniem

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba

https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-helicobacter-pylori

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły