---

Halina (anonim, 148.81.137.) Warszawa 14 miesięcy temu

Co zrobić, jeżeli w ubiegłym tygodniu przyjęłam podwójne dawki tabletek antykoncepcyjnych i dlatego nie mam tabletek na ten tydzień?

Zaczęłam nowe opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Czy jeśli w 1 tygodniu przyjęłam kolejno w piątek i sobotę przez nieuwagę tabletki z 1 i 2 tygodnia (piątek i sobota) to coś mi się stanie lub ewentualnie czy zaburzy do gospodarkę hormonalną/skuteczność antykoncepcji? Co mam zrobić w tej sytuacji? Zacząć nowe opakowanie czy brać tabletki do końca tego opakowania pomijając w tym tygodniu tabletki z piątku i soboty (bo tych już niestety nie ma)?

1 odpowiedź, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Karolina Żułtaszek-Wikar Farmaceuta

14 miesięcy temu

W sytuacji, gdy tabletki antykoncepcyjne, które Pani przyjmuje, mają stałe dawki w każdej z tabletek czynnych, nie ma powodów do obaw. Jeżeli przyjęła Pani w ubiegły piątek i sobotę podwójne dawki leku to ochrona antykoncepcyjna została zachowana, istniało jedynie ryzyko wystąpienia nasilonych działań niepożądanych. W nadchodzący piątek i sobotę należy przyjąć kolejne tabletki antykoncepcyjne. Tym sposobem tabletki czynne skończą się Pani dwa dni wcześniej, a więc przerwa lub przyjmowanie tabletek placebo rozpocznie się szybciej. Kolejny cykl przyjmowania tabletek rozpocznie się dwa dni szybciej niż wynikałoby to z uprzednio ustalonego schematu.

Więcej informacji odnośnie stosowania tabletek antykoncepcyjnych można przeczytać pod poniższym linkiem:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

  Podobne pytania

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację

  Artykuły

  )