← powrót do głównej strony opinii i pytań

Urszula (anonim, 94.75.109.)
około 3 miesięcy temu, Poznań

Gdzie w Poznaniu dostępny jest lek Plaquenil?

Dzień dobry
Proszę o informację czy posiadacie Państwo lek Plaquenil.

Obecność leku Plaquenil w hurtowniach, a tym samym w aptekach, jest wynikiem sprowadzenia go do Polski drogą importu interwencyjnego. Daje to możliwość otrzymania przez pacjenta leku z zagranicy, który jest dopuszczony do obrotu w państwie, z którego jest sprowadzany, a niedostępny na terytorium Polski.
Podstawą do sprowadzenia takiego produktu leczniczego jest zgoda na dopuszczenie leku do obrotu, którą otrzymuje hurtownia farmaceutyczna bezpośrednio od Ministra Zdrowia.

Zgodnie z informacją otrzymaną przed chwilą od miejscowego przedstawiciela podmiotu odpowiedzialnego za obrót lekiem Plaquenil mg - firmy Sanofi Aventis Sp. z o.o., firma aktualnie czeka na kolejną zgodę od Ministra Zdrowia na dopuszczenie następnej puli leku do obrotu, dlatego nie jest jeszcze znany przybliżony termin kolejnej dostawy preparatu do hurtowni.

Pragnę zaznaczyć, że nie jesteśmy apteką internetową tylko portalem pomagającym pacjentom w znajdywaniu potrzebnych leków w aptekach stacjoarnych zintegrowanym z naszym systemem.

Na chwilę obecną żadna z aptek zintegrowanych z naszym systemem na terenie Poznania nie posiada leku Plaquenil. 20 aptek na terenie województwa wielkopolskiego posiada szukany lek, poniżej zamieszczam link z dostępnością:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/62145/plaquenil-tabletki-powlekane/apteki

Plaquenil jest lekiem stosowanym w zapobieganiu i leczeniu malarii oraz leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS) i tocznia rumieniowatego. Szczegółowy opis leku znajdzie Pani w linku poniżej:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/62145/plaquenil-tabletki-powlekane

Polecam również lekturę naszych artykułów, które mogą okazać się pomoce:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/toczen-rumieniowaty-czy-da-sie-wyleczyc
https://www.gdziepolek.pl/tematy/reumatoidalne-zapalenie-stawow-rzs