gemma (anonim, 176.97.24.)
około 3 lat temu, Śląskie

Gdzie w Gliwicach można kupić Plaquenil?

Witam, chciałabym uzyskać informację o dostępności leku Plaquenil 200mg na terenie Gliwic, Katowic, bądź obszarze śląska. Gdzie można kupić 2 opakowania?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Obecność leku Plaquenil w hurtowniach, a tym samym w aptekach, jest wynikiem sprowadzenia go do Polski drogą importu interwencyjnego. Daje to możliwość otrzymania przez pacjenta leku z zagranicy, który jest dopuszczony do obrotu w państwie, z którego jest sprowadzany, a niedostępny na terytorium Polski.
Podstawą do sprowadzenia takiego produktu leczniczego jest zgoda na dopuszczenie leku do obrotu, którą otrzymuje hurtownia farmaceutyczna bezpośrednio od Ministra Zdrowia.

Zgodnie z informacją otrzymaną przed chwilą od miejscowego przedstawiciela podmiotu odpowiedzialnego za obrót lekiem Plaquenil mg - firmy Sanofi Aventis Sp. z o.o., firma aktualnie czeka na kolejną zgodę od Ministra Zdrowia na dopuszczenie następnej puli leku do obrotu, dlatego nie jest jeszcze znany przybliżony termin kolejnej dostawy preparatu do hurtowni.

Krzysztof
około 3 lat temu

Witam
Jeżeli masz możliwość podjechać na Słowację, to na Polską receptę kupisz go bez problemu w pierwszej napotkanej aptece. Ja kupiłem go w aptece przy Kauflandzie pierwszym po przejechaniu granicy. Bez problemu też możesz zadzwonić i zapytać o dostępność, w aptekach przy granicy jeżeli nie mówią to rozumieją Polski i bez problemu można się dogadać. Byłem na Słowacji w środę.
Poz. Krzysztof

roteerde
około 3 lat temu

Witam
Znam aptekę która ma Plaquenil, pakowany po 60 szt. Dąbrowa Górnicza, Królowej Jadwigi 25a ZIKO

około 3 lat temu

Dzień dobry,

lek Plaquenil jest obecnie bardzo trudno dostępny - posiada go niewiele aptek i szybko jest sprzedawany. Nie udało nam się skontaktować z podmiotem odpowiedzialnym, aby dowiedzieć się, jaka jest przyczyna takiej sytuacji.

W tym momencie żadna ze współpracujących z portalem aptek nie posiada go "od ręki".

Proponowałabym wybrać aptekę w dogodnej lokalizacji i zadzwonić do niej z prośbą o pomoc w ściągnięciu leku z hurtowni. Listę aptek oraz ich dane kontaktowe znaleźć można tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/apteki/w-gliwicach
https://www.gdziepolek.pl/apteki/w-katowicach

Pozdrawiam,