Janek (anonim, 83.144.93.)
około rok temu, Kielce

Dlaczego szczepionka Novo-Helisen jest słabo dostępna?

Jak to możliwe że lek - Novo-Helisen Depot 3 roztocza jest dostępny tylko w 1% aptek w Polsce? Jak ludzie mają się odczulać jeśli trwa to kilka lat a ja po roku widzę, że nie ma szczepionek, a co za tym idzie przerwa w odczulaniu wraca mnie z powrotem do punktu wyjścia sprzed leczenia.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Zachęcam do przeczytania artykułu, który przygotowaliśmy, aby ułatwić zapoznanie się z najważniejszymi informacjami na temat aktualnej sytuacji szczepionek z serii Novo-Helisen Depot:
https://www.gdziepolek.pl/blog/czy-szczepionka-na-alergie-novo-helisen-depot-bedzie-refundowana

Niska dostępność preparatu Novo-Helisen w dawce podtrzymującej może być skutkiem usunięcia tego preparatu z wykazu leków refundowanych z dniem 1 lipca. Jeszcze w trzecim tygodniu czerwca szczepionkę posiadało około 20% aptek zintegrowanych z GdziePoLek:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/54727/novo-helisen-depot-3-wyciagi-alergenowe-roztoczy-kurzu-domowego-iniekcja/statystyki

Zmiany na liście leków refundowanych są impulsem dla aptek, powodującym weryfikację stanów magazynowych produktów, które nie będąc objęte dofinansowaniem ze strony państwa mogą być mniej poszukiwane przez pacjentów ze względu na cenę. Aktualnie cena dla pacjenta preparatu Novo-Helisen 3 może wahać się pomiędzy 219,00 a 225,53, co stanowi dużą podwyżkę w stosunku do dotychczasowo wnoszonej opłaty (3,20). Można domyślać się, że w takiej sytuacji apteki raczej wolą wstrzymać się z zamówieniem leku do czasu aż napłynie recepta, a pacjent zaakceptuje cenę.

Mamy informację, że produkt powinien wrócić na listę leków refundowanych, jednak ostatecznie będzie to pewne dopiero we wrześniu wraz z ukazaniem się kolejnej listy refundacyjnej.

Załączam wyniki wyszukiwania w aptekach zintegrowanych z GdziePoLek:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/54727/novo-helisen-depot-3-wyciagi-alergenowe-roztoczy-kurzu-domowego-iniekcja/apteki/w-polsce
informację o leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/54727/novo-helisen-depot-3-wyciagi-alergenowe-roztoczy-kurzu-domowego-iniekcja
oraz artykuł, który może Pana zainteresować:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-alergie-mozna-wyleczyc