---CeraVe - ZF

Jula (anonim, 31.0.83.) Poznań 2 lata temu

Czy blada druga kreska na teście ciążowym oznacza ciążę?

Witam.Mam takie pytanie . Zrobiłam test ciążowy i pojawiła się druga kreska która jest blada trochę niewidoczna .Czy to oznacza wczesna ciążę ?czy taki test jest negatywny ?

11 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

43 dni temu

Do @Magda:

Proszę powtórzyć test za kilka dni.

Magda  (anonim, 79.185.228.) 43 dni temu

Witam rano zrobiłam 3 testy czy to oznacza że mogę w ciąży testy wykazały że drugą kreska jest blada

Shazi (anonim, 91.231.26.) 11 miesięcy temu

CT: Mam objawy ciąży, hormony mi szaleja, czuje sie inaczej, nerwowa jestem, napady wewnetrzne płaczu, niedobrze mi jak napije się energetyka.

Shazi (anonim, 91.231.26.) 11 miesięcy temu

Ja też mam problem.
Zrobiłam 1 test, ale nie było pipetki w opakowaniu wiec po swojemu dodałam, troche byl zlany ale są 2 kreski. 2 test wykazal brak ciąży. 3 test kreska C mocno widoczna i kreska T bardzo jasna (po kilku minutach)

Dzisiaj robiłam badanie krwi i moczu wyniki beda o 21, wiec moze z wyników się czegoś dowiem.

Ale meczy mnie ta sytuacja, bo nie wiem co mogę, a czego nie mogę, czy muszę na siebie uważać pod kątem dźwigania, zdrowego odżywiania itd, chce wiedziec na czym stoję, jestem osobą pracującą.

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

12 miesięcy temu

Do @Kasia:

W takiej sytuacji należy zrobić nowy test.

Kasia (anonim, 83.8.184.) 12 miesięcy temu

Moze nie zadzialac tabletka antykoncepcyjna*

Kasia (anonim, 83.8.184.) 12 miesięcy temu

Dodam, ze zdjecie bylo troche retuszowane, wiec nie wiem czy to moze byc wynik tego? Niestety dostaje na glowe, bo przeczytalam tutaj, ze pojscie trzy razy na toalete z rozwolnieniem to ostra biegunka i moze nie zadzialac… i moge byc w ciazy

Kasia (anonim, 83.8.184.) 12 miesięcy temu

Witam. Czu druga kreska na tescie ciazowym moze byc poniżej T? Czy jest to blad?

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

13 miesięcy temu

Do @Patan99:

Na załączonym zdjęciu nie widzę drugiej, bladej kreski.

Patan99 (anonim, 46.204.109.) 13 miesięcy temu

Czy tam znajduje się blada druga kreska czy mam jakieś zwidy?

Katarzyna Zdunek Farmaceuta

2 lata temu

Dwie kreski na teście ciążowym - zarówno w polu kontrolnym (C) oraz testowym (T) -oznaczają pozytywny wynik testu, w większości przypadków druga, nawet bardzo jasna kreska w polu testowym wskazuje na ciążę.

Domowe testy ciążowe wykrywają obecność hormonu - gonadotropiny kosmówkowej (hCG), który zaczyna być wytwarzany już w pierwszych dniach od zapłodnienia. Według różnych źródeł hormon ten jest wykrywalny w moczu od około 6 do 12 dni po zapłodnieniu.

Intensywność zabarwienia drugiej kreski (T) na teście ciążowym może zależeć od:
- czułości wykonanego testu - im mniejszą ilość hormonu hCG test jest w stanie wykryć, tym wyższą czułością charakteryzuje się dany test. Być może wykonany przez Panią test miał niską czułość, dlatego zabarwienie drugiej kreski było mało intensywne; - dnia, w którym został wykonany test - może okazać się, że gonadotropina kosmówkowa (hCG), którą wykrywa test, zaczyna być dopiero wytwarzana przez Pani organizm i występuje w niewielkiej ilości, dlatego zabarwienie drugiej kreski jest mało widoczne; - pory pobranej próbki moczu do wykonania testu - zaleca się wykonywanie testu z porannego moczu, ponieważ jest on bardziej zagęszczony, dlatego stężenie hormonu będzie w nim najwyższe, co może wpłynąć na zwiększenie widoczności drugiej kreski, - ilości przyjętych płynów - spożycie dużej ilości płynów przed przeprowadzeniem testu powoduje rozrzedzenie moczu i tym samym zmniejsza stężenie hormonu w moczu, co może wpłynąć na wynik testu oraz widoczność drugiej kreski, - jakości użytego testu - należy upewnić się, że użyty test ciążowy nie był przeterminowany i był właściwie przechowywany. W przeciwnym wypadku test może fałszować wynik.

Należy zwrócić również szczególną uwagę na instrukcję dołączoną do testu, ponieważ często uwzględniony jest czas, w trakcie którego trzeba dokonać odczytu wyniku. Jeśli pojawia się w instrukcji taka informacja to po upływie tego czasu może pojawić się dodatkowa kreska, która nie oznacza ciąży.

Jeśli przyjmuje Pani leki hormonalne zawierające hormon hCG (np. Pregnyl) to wynik testu może być fałszywie dodatni. Niestety nie mam takiej informacji od Pani, dlatego zakładam, że taka sytuacja nie ma miejsca.

W celu upewnienia się co do wyniku można powtórzyć test. Należy pamiętać też, że skuteczność testów ciążowych jest bardzo wysoka, ale nie jest stuprocentowa. Aby potwierdzić wynik testu zalecam konsultację z lekarzem ginekologiem, który zleci odpowiednie badania wykrywające ciążę.

Poniżej załączam również materiały, które mogą Panią zainteresować:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/test-ciazowy-jaki-wybrac-i-kiedy-zrobic

https://www.gdziepolek.pl/kategorie/test-ciazowy

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

  Podobne pytania

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację