Natalia 020 (anonim, 86.170.92.)
około 10 miesięcy temu, Warszawa

Co można stosować na zaparcia w ciąży?

Czy można je stosować w ciąży? Mam silne zaparcia czy może ktoś mi polecić coś na nie?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Ewa (anonim, 95.160.157.)
około 2 miesięcy temu

ja też uważam te czopki za bardzo skuteczne. Niestety teraz mam bardzo mało ruchu i to nie wpłynęło dobrze na moją skłonność do zaparć. Nie stosuję czopków zbyt często, ale zawsze mam je pod ręką, bo przynoszą szybką ulgę.

Milena (anonim, 185.28.251.)
około 2 miesięcy temu

stosowałam czopki musujące i bardzo mi one pomogły. Są naturalne i beżpieczne.

olka (anonim, 109.206.215.)
około 5 miesięcy temu

u mnie pomogły suszne owoce, picie odpowiedniej ilosci wody - minimum 2l / na dzien oraz sport. sporadycznie pojawiają się zaparcia - wtedy biore czopka eva qu , pomaga po około 10 min

Zuzia (anonim, 93.105.177.)
około 6 miesięcy temu

potwierdzam, czopki są skuteczne. uratowały mnie dwa razy, na razie na szczęście zaparcia się nie pojawiają, ale mam nadal je w apteczce i jak ktoś tylko pyta to mówięo nich. wiadomo, że o takich sprawach nie rozmawia się z każdym, ale ostatnio koleżanka się mnie zapytała i użyła i też jest zadowolona

Asia (anonim, 195.150.184.)
około 6 miesięcy temu

Stosowałam te czopki ale nie w ciąży tylko po porodzie. Faktycznie skuteczne. Bardzo mi pomogły.

enika (anonim, 79.191.217.)
około 9 miesięcy temu

Na zaparcia najlepsze są czopki musujące Eva/Qu, można je stosować doraźnie, jak i regularnie, np przy hemoroidach. Nie wywołują żadnych skutków ubocznych i działają bardzo szybko.

Kamila (anonim, 87.239.222.)
około 10 miesięcy temu

Wiem, że na pewno można stosować czopki eva/qu, bo one są dla kobiet w ciąży i karmiących. Mnie bardzo pomagały i w ciązy i zaraz po porodzie Szybko działają,do 15 min od aplikacji i są łagodne. Wiem, że nie powinno się stosować przeczyszczających preparatów.

Nie napisała Pani, o jakie preparaty Pani konkretnie pyta. Propozycje produktów, jakie mogą być stosowane w przypadku zaparć w ciąży, można znaleźć w poniższym zestawieniu. Proszę jednak zwrócić uwagę, że niektóre produkty mają ograniczenia dotyczące zaawansowania ciąży i nie na każdym jej etapie mogą być bezpiecznie stosowane. W wyborze odpowiedniego produktu może pomóc personel fachowy apteki po zadaniu dodatkowych pytań:
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/zaparcia-w-ciazy

Jeśli zaparcia są bardzo dokuczliwe, warto porozmawiać na ten temat z ginekologiem, który opiekuje się Pani ciążą.