ALICJA (anonim, 37.47.1.)
około rok temu, Warszawa

Która z aptek w Warszawie posiada lek Accupro?

KTÓRA Z APTEK W WARSZAWIE POSIADA ACCUPRO?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Z informacji uzyskanej w dniu dzisiejszym od firmy Pfizer Polska Sp. z o.o. wynika, iż data powrotu leku Accupro 10 mg do aptek to koniec sierpnia - połowa września bieżącego roku. Jest to data orientacyjna i może nadal ulec zmianie.

Producent sugeruje, aby do czasu pojawienia się leku w dawce 10 mg, stosować Accupro 5 mg, przyjmując dwie tabletki leku na raz.
Jeśli pacjent posiada receptę na Accupro 10 mg, farmaceuta będzie mógł wydać w aptece 2 opakowania Accupro 5mg bez konieczności poprawy recepty u lekarza.

Załączam link do śledzenia dostępności leku Accupro 5 mg w aptekach połączonych z naszym systemem na terenie całej Polski:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/1583/accupro-5-tabletki-powlekane/apteki/w-polsce

Z informacji jakie udało mi się uzyskać dzisiaj od firmy Pfizer wynika, iż lek Accupro nadal nie jest produkowany. Firma planowała wznowienie dostaw leku na II połowę maja, jednak była to data orientacyjna, na ten moment przedstawiciel handlowy Pfizer nie podaje kiedy i czy lek wróci jeszcze do aptek.

Na ten moment w aptekach zintegrowanych z naszym serwisem na terenie Warszawy i okolic dostępny jest jedynie lek Accupro w dawce 5 mg:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/1583/accupro-5-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie?pvId=49283
Jeśli posiada Pani receptę np. na Accupro 20 mg, farmaceuta będzie mógł wydać w zamian 4 opakowania Accupro 5 mg, pod warunkiem, iż będzie miał tyle opakowań leku na swoich stanach magazynowych.

Jeśli nie uda się Pani realizować recepty na Accupro, zasadnym wydaje się skorzystanie z dostępnego zamiennika. Dostępność leku Pulsaren 20mg można sprawdzić tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/65295/pulsaren-20-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie

Przesyłam link do ulotki leku Pulsaren:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/65295/pulsaren-20-tabletki-powlekane/ulotka

oraz materiałów, które mogą okazać się przydatne:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czym-sa-zamienniki-lekow
https://www.gdziepolek.pl/tematy/dlaczego-brakuje-lekow-w-aptekach
https://www.gdziepolek.pl/tematy/nadcisnienie
https://www.gdziepolek.pl/tematy/problemy-z-sercem