Wanada (anonim, 178.235.108.)
około 8 miesięcy temu, Warszawa

Dlaczego w aptekach brakuje leku Accupro 10 mg?

Dlaczego brak jest leku na nadciśnienie Accupro 10 mg??????

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Z informacji uzyskanej w dniu dzisiejszym od firmy Pfizer Polska Sp. z o.o. wynika, iż data powrotu leku Accupro 10 mg do aptek to koniec sierpnia - połowa września bieżącego roku. Jest to data orientacyjna i może nadal ulec zmianie.

Producent sugeruje, aby do czasu pojawienia się leku w dawce 10 mg, stosować Accupro 5 mg, przyjmując dwie tabletki leku na raz.
Jeśli pacjent posiada receptę na Accupro 10 mg, farmaceuta będzie mógł wydać w aptece 2 opakowania Accupro 5mg bez konieczności poprawy recepty u lekarza.

Załączam link do śledzenia dostępności leku Accupro 5 mg w aptekach połączonych z naszym systemem na terenie całej Polski:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/1583/accupro-5-tabletki-powlekane/apteki/w-polsce

Z informacji jakie uzyskałam dziś rano od przedstawiciela firmy Pfizer wynika, iż na ten moment lek Accupro dostępny jest jedynie w dawce 5 i 20 mg. Firma pracuje nad jak najszybszym wdrożeniem dawek 10 i 40 mg, jednak data powrotu do aptek nadal nie jest znana.

Producent sugeruje, aby do czasu pojawienia się leku w dawce 10 mg, stosować Accupro 5 mg, przyjmując dwie tabletki leku na raz.
Jeśli posiada Pani receptę na Accupro 10 mg, farmaceuta będzie mógł wydać w aptece 2 opakowania Accupro 5mg bez konieczności poprawy recepty u lekarza.

Dostępność leku Accupro 5 mg można sprawdzić tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/1583/accupro-5-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie

Wanda (anonim, 178.235.108.)
około 8 miesięcy temu

Dziękuję za odpowiedź! Mam nadzieję że szybko producent upora się z problemami i accupro pojawi się w aptekach!

około 8 miesięcy temu

Dzień dobry,
lek Accupro zawiera w swoim składzie chinapryl, a producentem tego leku jest firma Pfizer. Kontaktowałem się przed chwilą z producentem, jednak nie posiadają oni bliższej informacji o terminie pojawienia się tego leku z powrotem na rynku w Polsce. Brak dostępności jest spowodowany zmianą opakowania leku oraz trudnością w pozyskaniu substancji czynnej.
Lekiem równoważnym jest preparat o nazwie Acurenal. Jego dostępność w Polsce można sprawdzić pod tym linkiem: https://www.gdziepolek.pl/produkty/2258/acurenal-tabletki-powlekane/apteki?pvId=112174&ref=c.
Jego dostępność w Warszawie kształtuje się następująco:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/2258/acurenal-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie?pvId=112174,
Pozdrawiam