Halina (anonim, 78.88.146.)
około 2 lat temu, Polska

Gdzie kupię suplementy diety zawierające w swoim składzie glucomannan?

Gdzie kupić Bioslank Dokonań Chrom Plus Glucomannan Co jak Gonjak

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Preparat Bioslank nie jest już produkowany i nie można kupić go w aptekach.

Na ten moment tylko jedna z aptek w Polsce zintegrowanych z naszym portalem wykazuje dostępność preparatu zawierającego glucomannan. Dostępność można sprawdzić tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/96451/now-foods-glucomannan-kapsulki/apteki/w-polsce

Glucomannan to rozpuszczalny błonnik pozyskany z korzenia rośliny konjac (Amorphophallus konjac), mający działanie zwiększające objętość mas kałowych. przez co może być pomocny w utrzymaniu regularności pracy jelit. Glukomannan może również pomóc utrzymać prawidłowy poziom lipidów w surowicy krwi (zmniejszyć poziom cholesterolu). Oprócz tego, sprzyjając odczuciu sytości, glukomannan może stanowić wygodne uzupełnienie planu kontrolowania wagi ciała, obejmującego zdrową dietę oraz program ćwiczeń fizycznych. Preparaty te nie mają natomiast właściwości leczniczych, mogą stanowić jedynie uzupełnienie diety.

Suplement ten jest dość mało popularny, dlatego nie jest on dostępny od ręki w aptece, można poprosić o zamówienie go w aptece, jednak nie jest on dostępny we wszystkich hurtowniach. Można go natomiast nabyć na aukcjach internetowych.
Ponieważ preparaty zawierające Glucomannan nie mają statusu leków, nie podlegają kontroli Głównego Inspektora Farmaceutycznego i mogą być sprzedawane poza apteką.

W aptekach dostępne są natomiast inne postaci błonnika pokarmowego (pochodzącego z innych roślin) wchodzące w skład suplementów i wyrobów medycznych, o czym można przeczytać w naszym artykule:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/rosliny-na-odchudzanie-i-oczyszczanie

Przesyłam także linki do artykułów, które mogą okazać się przydatne:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/odchudzanie
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czym-roznia-sie-leki-od-suplementow