jedras
około 3 lat temu, Koszalin

Jakie skutki uboczne mogą wystąpić po leku Egzysta?

jakie skutki uboczne moga wystapic po egzysta leku

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Objawy takie jak senność czy zawroty głowy podczas stosowania leku Egzysta opisano jako bardzo częste (występujące u więcej niż jednego na 10 pacjentów przyjmujących lek). Reakcja na lek jest indywidualna, jednak jak podaje producent: "Do najczęstszych działań niepożądanych powodujących przerwanie leczenia należały zawroty głowy i senność." Zatem, jeśli nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem w celu zmiany sposobu leczenia.

Nie ma przeciwwskazań do łączenia leków Egzysta i Venlectine. Więcej w innym wątku:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/11935/pregabalin-czy-mozna-jednoczesnie-stosowac-leki-velaxin-oraz-pregabalin

Daga (anonim, 31.0.34.)
około 2 miesięcy temu

Czy skutki uboczne po leku egzysta będą cały czas czy to minie między innymi senność uczucie jak po alkoholu i czy jak zażywam 1 tabletkę 75mg rano a lekarz mi powiedział że jak będę jeszcze nerwowa to mam wziąć po południu jeszcze jedną tabletkę oprócz tego biorę jeszcze venlectine moje pytanie brzmi czy od tylu tabletek nic mi nie bedzie

Dzień dobry,
Stosowanie leku Egzysta, jak każdego innego, może wiązać się z wystąpieniem działań niepożądanych. Wszystkie znane działania niepożądane oraz częstotliwość ich występowania można znaleźć w ulotce dołączonej do opakowania leku.

https://gdziepolek.blob.core.windows.net/product-documents/doc36414/egzysta-ulotka.pdf

Są to najczęściej: zawroty głowy, senność, bóle głowy, zwiększenie apetytu, podwyższenie nastroju, splątanie, dezorientacja, zmniejszenie zainteresowań seksualnych, drażliwość, trudności w skupieniu uwagi, niezdarność, zaburzenia pamięci, utrata pamięci, drżenia, trudności w mówieniu, uczucie mrowienia, drętwienie, uspokojenie, letarg, bezsenność, uczucie zmęczenia, dziwne samopoczucie, nieostre widzenie, podwójne widzenie.

Lista działań niepożądanych jest dość długa, lecz nie u każdego pacjenta działania te muszą wystąpić. Producent zobowiązany jest do podania wszelkich podejrzanych efektów, które wystąpiły podczas badań rejestracyjnych leku. Z tego powodu jest ich tak (przerażająco) wiele.