Jola (anonim, 31.182.189.) Warszawa 2 lata temu

Czy mogę brać Cavinton, jeśli przyjmuję: Bisocard, Cardilopin, Micardis i Euthyrox N?

Biorę bisocard10carfilopil5micarfis40 i euthyron150-te leki codziennie po jednej tabletce czy mogę brać cawinton

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

2 lata temu

Wymienione leki można przyjmować razem tylko wtedy, jeśli zostały przepisane przez jednego lekarza, lub jeśli lekarze przepisujący te preparaty byli poinformowani o tym, jakie inne leki pacjent już zażywa, na jakie dodatkowe schorzenia cierpi i tylko w takiej kombinacji (kolejności), jak wynika z tych zaleceń - w innym przypadku taka terapia może nie być bezpieczna.

Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja z nimi celem ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane. Jeśli tak, lekarz może ustalić inne zalecenia odnośnie sposobu ich stosowania.

W przypadku, gdy leki zaordynował jeden lekarz, proszę przestrzegać schematu ich dawkowania.

Z uwagi na to, że przyjmuje Pani kilka leków wpływających na ciśnienie tętnicze krwi, może dojść do zbyt dużego obniżenia ciśnienia tętniczego - stosowane preparaty zażyte jednocześnie sprawią, że efekt ten będzie silniejszy i ciśnienie zostanie obniżone mocniej. Mogą, w związku z tym, pojawić się senność, bóle i zawroty głowy, szczególnie przy zmianie pozycji z leżącej na stojącą oraz wolna czynność serca (bradykardia).

Proszę zwrócić uwagę na regularny pomiar ciśnienia, prowadzenie zapisków w dzienniczku, aby móc pokazać je lekarzowi podczas wizyty, a w przypadku jakichkolwiek działań niepożądanych, konsultować się z lekarzem.

Załączam opracowanie, które może okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/app/artykuly/czy-przyjmowanie-kilku-lekow-jednoczesnie-jest-bezpieczne

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły