MarthaStanek8 (anonim, 37.225.92.) Warszawa 2 lata temu

Czy mogę bezpiecznie łączyć leki Neurotop, Sulpiryd, Ketipinor, Clonazepam, Trittco CR i Fluoxetynę?

Witam,
biore neurotop600 pol rano pol wieczor sulpiryd 100mg rano,

Na noc: pol neurotop600 Ketipinor 25mg Clonazepam 1mg (pol tabl 2mg) Trittco CR 150mg juz ok roku Dalej mam stany lękowo depresyjne nic mi sie nie chce, leze i ogladam calymi dniami TV.. Po ostatnim pobycie na oddziale ogolnopsychiatrycznym do powyzszego zestawu lekow , dołączyli mi 2x20mg z rana fluoxetyny. I rozpoznanie mam F09.(.....?) Niby sie lepiej czulem jak wrucilem ze szpitala , a teraz znowu moge spac od 22 do 7-8 rano Ale do poludnia leze jak zwloki najwczesniej umawiam sie po13 zanim sie ogarne. Pyt: 1. Wkoncu cos konkretnego rozpoznali organiczne zaburzenia nastroju -afektywne. Ja nie wiem co to znaczy ??? Pyt: 2. Czy to dobre połączenie Trittico CR 150 i fluoxetyny 2 kapsulki po 20mg rano ?

3 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Anna Lewandowska Farmaceuta, Redaktor

2 lata temu

Dziękuję za podzielenie się swoim przypadkiem. Proszę pamiętać, że na naszym portalu pracują przede wszystkim farmaceuci. Nie wchodzimy w kompetencje lekarzy i nie mamy możliwości diagnozowania chorób na podstawie internetowego wywiadu. Możemy jedynie służyć radą czy pomocą w kwestii stosowanej farmakoterapii.

Pomiędzy substancjami leczniczymi zawartymi we wspomnianych w pytaniu produktach leczniczych zachodzą pewne interakcje. Ze względu na ich charakter i stopień nasilenia, na ogół interakcje te nie są jednak przeciwwskazaniem do jednoczesnego stosowania tych leków. Warto jednak mieć świadomość tego, jakie mogą być skutki jednoczesnego stosowania wspomnianych leków, by w przypadku ich zaobserwowania pacjent potrafił powiązać objawy z faktem łączenia określonych substancji.

Sulpiryd w połączeniu z pozostałymi lekami może zwiększać ryzyko wydłużenia odstępu QT i wystąpienia arytmii. Zaleca się monitorowanie ciśnienia oraz czynników, które mogą predysponować do takich zaburzeń rytmu.

Powyższe połączenie leków indukuje także enzymy wątrobowe, zaleca się także monitorowanie poziomu enzymów wątrobowych podczas terapii.

W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz należy dokładnie przestrzegać schematu dawkowania. Wszelkie modyfikacje w terapii należy wprowadzać po konsultacji z lekarzem prowadzącym zapoznanym szczegółowo z Pańskim stanem zdrowia.

Proszę też powstrzymać się od picia alkoholu. W czasie stosowania powyższej farmakoterapii nie zaleca się pić żadnych napojów alkoholowych nisko- i wysokoprocentowych. Alkohol nasila odziałanie depresyjne na ośrodkowy układ nerwowy i może doprowadzić do wystąpienia reakcji paradoksalnych, jak: pobudzenie psychoruchowe, agresywne zachowanie. W skojarzeniu z Clonazepamem alkohol modyfikuje skutki działania leku, zmniejszając skuteczność leczenia oraz zwiększa ryzyko wystąpienia ciężkich, nieprzewidywalnych działań niepożądanych.

W przypadku, gdy coś Pana niepokoi, zachęcam do konsultacji z lekarzem prowadzącym. Trudno jest ocenić prawidłowość dobrania farmakoterapii bez znajomości Pańskiej dokumentacji medycznej.

Nie do końca też rozumiem jakie ma Pan rozpoznanie:
F 09 - to nieokreślone zaburzenia psychiczne organiczne lub objawowe F 06.3 - to organiczne zaburzenia nastroju [afektywne]

Załączam dodatkowe informacje, które mogą okazać się pomocne: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow

Cjugg (anonim, 37.225.92.) 2 lata temu

Przepraszam rozpoznanie mam f06.3

MarthaStanek8 (anonim, 37.225.92.) 2 lata temu

J.w.

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły