Lato 123 (anonim, 78.10.204.)
około miesiąca temu, Warszawa

Co, jeśli tabletka nie była szczelnie zamknięta?

Dzień dobry
Na wstępie przeproszę za skomplikowana wiadomość i zapytanie.
Od 5 miesięcy biorę tabletki vibin mini
W tamtym miesiącu nie mogłam brać ich w mieszkaniu tylko musiałam je brać w trakcie pracy próbowałam o nie dbać jak najbardziej ale wydawało mi się jakby tabletka w 3 tygodniu (czwartek) nie była do końca dobrze zabezpieczona co prawda nie jestem w stanie tego stwierdzić ponieważ nie przykładałam tak dużej uwagi do obserwacji tyłu opakowania ale co jeśli nie była ona szczelnie zamknięta. Krwawienie wystąpiło co prawda dzień później ale wystąpiło normalnie ale współżyłam z partnerem w wieczór kiedy rozpoczęło się krwawienie bez dodatkowego zabezpieczenia. Czy było ryzyko zajścia w ciążę? Czy teraz kiedy współżyje mogę być nie w pełni objęta ochroną biorąc już tabletki z nowego blistra? Pytam bo od pewnego czasu mam duże parcie na pęcherz i obawiam się poprostu czy nie jestem w ciąży.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Nie ma informacji, jak hipotetycznie nieszczelne opakowanie 1 tabletki, przez bliżej nieokreślony czas i w niesprecyzowanych przez Panią warunkach przechowywania może wpływać na właściwości tabletek. Dla skuteczności tabletki najważniejsze jest jej terminowe zażycie w całości. Nie wolno narażać także leku na ekstremalne warunki temperatury i wilgotności. Z Pani opisu nie wynika sytuacja, która mogłaby być poddana ocenie farmaceuty. O tym, jak przechowywać leki piszemy tutaj:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-przechowywac-leki

Jeśli jest Pani niespokojna i chce Pani wykluczyć ciążę, to proszę wykonać test ciążowy. Prawidłowo stosowana antykoncepcja hormonalna jest bardzo skuteczną metodą zapobiegania ciąży, chociaż nie jest to metoda w 100% skuteczna.

Załączam informacje o tym, jak prawidłowo stosować tabletki antykoncepcyjne:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji