Ewela1419 (anonim, 5.184.123.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy podczas stosunku mogło pójść coś nie tak?

Przez pół roku brałam pigulki Daylette i miałam krwawienia z odstawienia dwudniowe bez bólu. Zmieniłam na Orlifique i przez pierwsze opakowanie miałam w czasie placebo 2 dni i bez bólu. Brałam drugie opakowanie i 2 dni przed placebo już dostałam książkowy okres z bólami intensywny i skrzepami. Współżyłam równe dwa tygodnie przed okresem kalendarz wskazywał owulacje i równy tydzień przed niby bez owulacji. Mogło coś pójść nie tak? Powinnam się martwić?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Jeśli ma Pani wątpliwości co do krwawienia, które wystąpiło przy drugim opakowaniu leku Orlifique, to proszę skontaktować się z ginekologiem. Prawidłowo przyjmowana antykoncepcja doustna jest bardzo skuteczną metodą zapobiegania ciąży, chociaż nie wynosi ona 100%. Mechanizm ich działania polega w dużym stopniu na blokowaniu owulacji. W przypadku obawy o ciążę, można wykonać test ciążowy.

Ewela1419 (anonim, 31.60.234.)
około miesiąca temu

Krwawienia z odstawienia nie miałam tylko ciągiem 5 dniowy okres. Nie było dodatkowego zabezpieczenia oprócz pigułek. Brałam regularnie i się boję czy nie są jednak za słabe. U mnie odróżnię krwawienie od okresu. Krwawienie u mnie leciutkie dwa dni bez bólu. Okres to ból i dużo krwi. Też o tym słyszałam że podczas brania pigułek okresu nie ma i mam obawy.

Podczas stosowania leku Orlifique nie występuje okres, lecz krwawienie z odstawienia, o czym pisałam tutaj, na przykładzie innego leku:
https://www.gdziepolek.pl/app/opinie-i-pytania/43385/vines-dlaczego-na-zielonych-tabletkach-vines-mialam-tylko-plamienia-a-okresu-j

Krwawienie, które występuje podczas stosowania pigułek aktywnych to także nie "książkowy okres", lecz plamienie śródcykliczne, które jest normalne i co wyjaśniałam tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/app/opinie-i-pytania/42078/vines-czy-to-normalne-ze-bol-piersi-nasila-sie-przed-krwawieniem-z-odstawienia

Orlifique to lek, który blokuje owulację, zatem Pani kalendarz nie mógł wskazywać na owulację, gdyż jej nie było. Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych i metody kalendarzykowej jest więc bezzasadne.

Tak naprawdę, to Pani sama jest w stanie wraz z partnerem odpowiedzieć sobie na pytanie, czy coś mogło pójść nie tak, gdyż nie wiem nic na temat Państwa stosunku, zatem ocena, czy wszystko było w porządku nie jest z mojej strony możliwa. Nie wiem, czy stosowaliście Państwo prezerwatywę, czy pękła czy nie - zatem nie odpowiem, czy ma się Pani czym martwić.