1 (anonim, 109.95.145.) Warszawa 3 lata temu

Czy witaminy z grupy B będą negatywnie wpływały na skuteczność Vines?

Zdobily mi sie zajady czy przyjmowana przy tym witamina B lub B6 wplynie na skutecznosc Vines?

3 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Anna Tyrańska Farmaceuta, Redaktor

3 lata temu

Podobnie - leki na alergię oraz wapno również nie powinny osłabić działania tabletek antykoncepcyjnych, gdyż nie wchodzą z nimi w znaczące interakcje. Dobrze byłoby jednak zachować stosowny, kilkugodzinny odstęp czasu pomiędzy przyjmowaniem tych preparatów. Pełna lista substancji, które mogą wchodzić w interakcje z doustną antykoncepcją hormonalną, znajduje się pod linkiem który zamieściłam w pierwszym wpisie, można się z nim zapoznać, żeby wiedzieć czego i w jakich ilościach unikać :)

1 (anonim, 109.95.145.) 3 lata temu

A jezeli chodzi o tabletki odczulajace? Clarityna albo tym podobne? Oraz wapno?

Anna Tyrańska Farmaceuta, Redaktor

3 lata temu

Na zajady najskuteczniejsze będzie suplementowanie witaminy B2. Co do skuteczności - nie, żadna z witamin z grupy B nie będzie negatywnie wpływała na zmniejszenie ochrony antykoncepcyjnej leku Vines.
Zachęcam do zapoznania się z ciekawymi materiałami na ten temat: - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły