Oka
około miesiąca temu, Warszawa

Czy istnieje ryzyko że jestem w ciąży, jeśli usiadłam na pościeli ze spermą?

Witam, przyjmuje tabletki anty już drugi miesiąc, teraz pominęłam 4 tabletkę placebo i zaczęłam odrazu przyjmować pierwszą z nowego opakowania - tabletkę aktywną. Czasami zdarza mi się przyjąć tabletek o 20 a czasami o 22/23. Ostatnio uprawiałam seks z chłopakiem, był to stosunek przerywany. Jednak po nim zdażyło mi się usiąść na pościel, gdzie była sperma. Czy jest jakieś prawdopodobieństwo ze mogę być w ciąży? bardzo się stresuje

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Tak, dokładnie :) może nie tyle zerowe co bardzo małe. Tak jak pisałam, może pani dla spokoju wykonać test ciążowy po 11-14 dniach od stosunku.

Oka
około miesiąca temu

A jeśli by się przedostała to i tak szanse są zerowe, ponieważ biorę tabletki?

Nie wydaje mi się, żeby było to możliwe. Nawet jeśli wydzielina miałaby kontakt ze skórą to od tego jest jeszcze daleka droga do ewentualnego zapłodnienia. Fizycznie nie wyobrażam sobie, jak sperma miałaby wniknąć w głąb ciała jedynie podczas siedzenia. W dalszym ciągu podtrzymuje swoje stanowisko - uważam, ze nie ma Pani powodów do obaw.

Oka
około miesiąca temu

Dziekuje za odpowiedz. A czy jest możliwość przedostania w jakiś sposob spermy do środka? potem się wytarlam, jednak się nie umyłam ...0

Po pierwsze - proszę starać się nie pomijać i nie mylić tabletek aktywnych z tabletkami placebo. Antykoncepcja hormonalna powinna być przyjmowana dokładnie w takiej kolejności, w jakiej umieszczone są tabletki w blistrze.
Po drugie - różnica w przyjęciu tabletki na poziomie 2-3h nie zmienia niczego w kwestii skuteczności. Ochrona przed ciążą jest nadal zachowana. Mimo wszystko, nawet dla własnego komfortu psychicznego dobrze byłoby ustawić sobie jakiś alarm w telefonie i przyjmować te tabletki o stałej godzinie.
Po trzecie - to, że usiadła Pani na pościeli na której znajdowała się sperma nie spowoduje, że zajdzie Pani w ciążę. Jeśli stosuje Pani tabletki regularnie i nie pomija żadnej z nich, to ryzyko ciąży generalnie jest bardzo małe, niezależnie od okoliczności. Dla pewności można wykonać test ciążowy po 10-14 dniach od stosunku.
Zachęcam do zapoznania się z przydatnymi materiałami:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji
W razie pytań, pozostajemy do odpowiedzi.