---CeraVe - ZF

Lara (anonim, 89.71.70.) Śródmieście 3 lata temu

Co zrobić w sytuacji, kiedy po stosunku prezerwatywa zsunęła się i została we mnie?

Dzień dobry, kochałam się z chłopakiem, mieliśmy prezerwatywę. Gdy skończyliśmy się kochać to partner zauważył,że prezerwatywa została we mnie, odrazu ją wyjął, sprawdzaliśmy czy nie jest pęknięta i nie nie była, była cała. Ale jednak fakt,że była wsunieta w środku nie daje mi spokoju. Proszę o radę

9 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

22 dni temu

Do @Mili:
Wskazana jest wizyta u proktologa - specjalistą zajmującym się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem chorób związanych z jelitem grubym i odbytem.

Lekarz przeprowadzi badanie, celem sprawdzenia, czy prezerwatywa znajduje się w odbycie.

Mili (anonim, 46.112.68.) 26 dni temu

Co zrobić jeśli jest posiedzenie że podczas sexu analnego prezerwatywa utknęła w środku lecz nie wyczuwam jej jeśli sprawdzam głęboko palcami

Anna Tyrańska Farmaceuta, Redaktor

3 lata temu

Jeśli w przeciągu 3h od przyjęcia tabletki wystąpiłyby wymioty - należy przyjąć kolejną dawkę.
Wyznacznikiem skuteczności leku będzie wystąpienie miesiączki lub jej brak - jeśli krwawienie opóźni się o ponad 5 dni, lub wystąpi wyjątkowo skąpe plamienie - należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Ogólnie rzecz biorąc, po około 3 tygodniach po przyjęciu tabletki powinna Pani skonsultować się z lekarzem, by sprawdził czy wszystko jest w porządku i czy tabletka zadziałała. Nie ma niestety innej możliwości sprawdzenia skuteczności Escapelle.

Lara (anonim, 89.71.70.) 3 lata temu

A czy idzie jakoś poznać,że tabletka się np.nie przyjechała? Czy raczej nie bardzo

Anna Tyrańska Farmaceuta, Redaktor

3 lata temu

Śluz nie świadczy o niczym konkretnym, nie jest złym symptomem i jego wystąpienie nie musi być spowodowane przyjęciem tabletki. Jest to normalna, fizjologiczna reakcja organizmu.

Lara (anonim, 89.71.70.) 3 lata temu

Dziękuję bardzo, a mam pytanie czy to normalne,że śluz się zagęścił i był biały?

Anna Tyrańska Farmaceuta, Redaktor

3 lata temu

Escapelle może być przyjęta najpóźniej do 72h po stosunku niezabezpieczonym - a więc zmieściła się Pani w czasie i skuteczność powinna być zachowana. Mimo wszystko zalecałabym kontrolną wizytę u ginekologa w celu sprawdzenia czy wszystko jest w porządku.

Lara (anonim, 89.71.70.) 3 lata temu

Dwa dni po stosunku w dzień owulacji( która planowo miało wyjść) zazyłam escapelle w trakcie 41h nie dłużej, może nawet krócej. Bo martwiłam się. Po tabletce dobrze się czułam, nie wymiotowałam. Następnego dnia bolał mnie brzuch/podbrzusze. I w następnych dniach trochę też

Anna Tyrańska Farmaceuta, Redaktor

3 lata temu

Czy poza prezerwatywami, stosujecie Państwo jakieś inne metody antykoncepcji? Jeśli obawia się Pani nieplanowej ciąży, której ryzyko w tej sytuacji istnieje, to można rozważyć przyjęcie antykoncepcji awaryjnej, tzw "tabletki po", która nie dopuszcza do zapłodnienia. W przypadku tych leków kluczowy jest natomiast czas ich przyjęcia i są one wydawane tylko z przepisu lekarza.
Artykuł odnośnie tego typu preparatów, znajduje się w linku poniżej: - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/tabletka-po-czyli-antykoncepcja-awaryjna Poza tym, można wykonać test ciążowy po 10-14 dniach od stosunku. Zalecałabym również skontaktowanie się z lekarzem ginekologiem.

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

  Podobne pytania

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację

  Artykuły