MariaRzeszow (anonim, 94.154.22.)
około 12 dni temu, Warszawa

Czy jestem w ciąży pozamacicznej?

Mam pytanie 2 tygodnie temu robiłam test ciążowy . Wyszedl pozytywny z bardzo blada kreska. Dziś po 2 tygodniach zrobilam jeszcze raz i dalej 2 blada kreska. Nie powinna być mocniejsza ? . Stosunek miesiąc temu do konca . Beta 4.87 lekarz w przyszłym tygodniu. Ciaza pozamaciczna? Dzis w nocy bardzo ostry bol brzucha ustąpił nad ranem . Tabletki pomogły przeciw bólowe.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Drogą internetowego wywiadu z farmaceutą nie ma możliwości zdiagnozowania ciąży pozamacicznej. Do tego celu konieczne są badania - ginekologiczne oraz USG.

Ostry ból brzucha przy podejrzeniu ciąży powinien skłonić Panią do niezwłocznego kontaktu z lekarzem, bowiem przyjmowanie leków przeciwbólowych na własną rękę może nie być wskazane, jeśli doszło do zapłodnienia.

Nie, kolor kresek na teście ciążowym nie ma znaczenia. Kreski mogą różnić się intensywnością barwy.
Obecność drugiej kreski w bladoróżowym kolorze zazwyczaj jest równoznaczna z ciążą, chyba, że kobieta cierpi na określone choroby, które również mogą dawać obraz drugiej kreski na teście ciążowym.

Według mojej najlepszej wiedzy nie należy wyciągać wniosków z koloru czy intensywności kreski wskazującej ciążę na teście ciążowym.
W obecnej sytuacji proponuję możliwie najszybszy kontakt z ginekologiem.