Wiola1992 (anonim, 91.200.104.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy krwawienie przy 17 tabletce czynnej leku Vines jest wskazaniem do zmiany leku?

Dzień dobry, przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Vines jest to moje trzecie opakowanie, w tamtym miesiącu dostałam krwawienia w 2 dniu przyjmowania tabletki placebo, jednak w tym miesiącu nie dostałam krwawienia w ogóle w trakcie przyjmowania placebo natomiast w 17 dniu przyjmowania tabletek czynnych dostałam plamień żywo czerwoną krwią ze skrzepami nie jest to duże krwawienie ale trwa już 6 dzień, czy to jest normalne czy powinnam zmienić tabletki, dodam że są to moje pierwsze tabletki w życiu, 9 miesięcy temu urodziłam przez cc i tabletki przepisał mi lekarz z powodu okresu który trwał czasem 14 dni.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Wydaje mi się, że zadawała już Pani takie pytanie na naszym forum i uzyskała Pani na nie odpowiedź, ale jeśli się mylę, to proszę o wiadomość.

Wiola1992 (anonim, 91.200.104.)
około 3 miesięcy temu

Dziękuję pani bardzo za odpowiedź. Jestem umówiona do lekarza ale z racji tego że krwawię narazie mnie nie przyjmie. A czy dieta odchudzająca może mieć wpływ na krwawienia? Właśnie w tym miesiącu zaczęłam się odchudzać, schudłam 5kg i zaczęły się te krwawienia.

Tego typu krwawienia mogą trwać nawet 14-21 dni, jednak krwawienia trwające dłużej niż 2 tygodnie jest wskazaniem do konsultacji z lekarzem.

Wiola1992 (anonim, 91.200.104.)
około 3 miesięcy temu

Dzień dobry, pisałam ostatnio o moim przypadku powyżej, krwawienie trwa już 9 dzień i mam wrażenie że lekko się nasiliło, czy takie krwawienia mogą tak długo trwać?Niedługo kończę opakowanie zostały mi cztery tabletki aktywne do końca, poza tym nic mi nie jest czuje się dobrze.

Wiola1992 (anonim, 91.200.104.)
około 3 miesięcy temu

Dziękuję pani za odpowiedź. Tak, test został wykonany dwa razy, wynik był negatywny.

Jeśli jest to Pani pierwsze krwawienie śródcykliczne, to jest za wcześnie, aby mówić o zmianie tabletek.

Nieregularne krwawienia i plamienia srodcykliczne mogą pojawiać się nawet do 6 miesięcy stosowania antykoncepcji i wynikają z adaptacji organizmu do podawanej mu dawki hormonów, co szczegółowo wyjaśnialiśmy tutaj:
https://youtu.be/aSpeZg3-4-c

Jeśli krwswienia są obfite, długotrwałe i częste jest to wskazanie do kontaktu z lekarzem i ewentualnego rozważenia zmiany leku na inny.

Na ten moment u Pani nie dostrzegam takiej potrzeby, aczkolwiek mam nadzieję, że w momencie, gdy nie wystąpiło krwawienie z odstawienia, zanim rozpoczęła Pani nowy blister, wykluczyła Pani ciążę.