Młoda (anonim, 37.30.18.)
około 28 dni temu, Warszawa

Czy mogę być w ciąży, jeśli wspołżyłam w trakcie owulacji bez zabezpieczenia?

Witam mam pytanko współżyłam z mężem w trakcie owulacji bez zabezpieczenia. Okres spóźnia mi się 2 dni test robiłam przed planowaną miesiączką popołudniu i wyszedł negatywnie. Czy mogę być w ciąży. Okres mam co 34

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Każdy niezabezpieczony stosunek wiąże się z ryzykiem zajścia w ciążę - w zależności od dnia cyklu - ryzykiem mniejszym lub większym.

Stosunek w dni niepłodne - jak nazwa wskazuje - nie prowadzi do zapłodnienia. Owulacja pojawia się około 14 dni przed miesiączką, zatem tak naprawdę dni płodne i niepłodne w danym cyklu można określić precyzyjnie dopiero, kiedy ona nastąpi. Na tym polega niedoskonałość metody kalendarzykowej.

Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w okresie owulacyjnym jest oczywiście największe, niż gdyby stosunek odbył się w czasie dni niepłodnych, jednak aby wykluczyć ciążę najlepiej wykonać test ciążowy z moczu lub krwi w dniu spodziwanej miesiączki lub co najmniej 7-14 dni od dnia stosunku:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/test-ciazowy-jaki-wybrac-i-kiedy-zrobic

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jakie dokładnie jest ryzyko ciąży w Pani indywidualnym przypadku. Odpowiedź na pytanie o ciążę możliwa jest wyłącznie po wykonaniu testu ciążowego we właściwym terminie.