Roberto (anonim, 94.254.152.)
około 4 miesięcy temu, Śródmieście

Czy maseczki z jonami srebra są bezpieczne?

Czy odzież pozostająca w bezpośrednim kontakcie twarzą (maseczki ,kominy) zawierająca jony srebra jest rzeczywiście bezpieczna?
Ostatnio pojawiły się obiekcje w tym temacie, jednak produkty takie są dostępne.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

"Obecnie brak dowodów naukowych na zakażenie koronawirusem drogą pokarmową. Ale pamiętaj o zachowaniu zasad higieny. Obowiązują Cię te same zasady, które należy przestrzegać po to, aby nie zarazić się bakteriami"
oraz
"Koronawirus ulega zniszczeniu gdy zastosuje się odpowiednią kombinację czasu i temperatury np. 60stC przez 30 min. Tak więc w przypadku mięsa, produktów surowych, typowa obróbka cieplna eliminuje zanieczyszczenie mikrobiologiczne, w tym również SARS COV-2".

Źródło: https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/koronawirus-co-o-nim-wiemy

Koronawirus nie jest w stanie namnażać się w jedzeniu. Istotne są także "wrota zakażenia", którymi są drogi oddechowe, a nie przewód pokarmowy. Zakażenie się poprzez jedzenie czy też opakowania żywności jest mało prawdopodobne, co jednak nie zwalnia z konieczności zachowania zasad higieny - mycia rąk przed posiłkiem.

Źródło: https://ec.europa.eu/food/sites/food/files/safety/docs/biosafety_crisis_covid19_qandas_en.pdf

Więcej informacji w poniższym wątku:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/31016/jak-dlugo-mozna-przechowywac-etanol-i-czy-cwiczenia-w-silowni-zaliczaja-sie-do-zd

Roberto (anonim, 5.173.50.)
około 4 miesięcy temu

Czy przyjmowanie posiłków które przygotowywała osoba zakażona lub potencjalnie zakażona stanowi zagrożenie? Mam na uwadze punkty gastronomiczne jak i jedzenie przygotowane w domu.(przez osobą chorą bezobjawowo)
Jakie są aktualne informacje na ten temat?

Pod warunkiem właściwego użytkowania maseczki z jonami srebra są uważane za bezpieczne. Należy mieć jednak świadomość, że powłoka z jonów srebra nie stanowi ochrony przed wirusem. Zmniejsza ona ryzyko rozwoju bakterii i grzybów.

Maskę z jonami srebra, o ile producent deklaruje, że jest ona przeznaczona do wielokrotnego użytku, należy prać, tak jak inne maski wielokrotnego użytku. Codziennie, bądź częściej, gdy poczujemy, że maska jest mokra. Warto zwrócić uwagę, czy producent podaje maksymalną liczbę prań, którym można poddać daną maseczkę i czy dozwolone jest jej prasowanie.

Więcej informacji znajdzie Pan w poniższym wątku:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/19919/maseczka-czy-mozna-dezynfekowac-bawelniana-maseczke-z-jonami-srebra-w-piekarnik