Aga (anonim, 193.34.138.)
około 7 dni temu, Warszawa

Czy powinnam się martwić skąpym krwawieniem z odstawienia?

Dzień dobry,
Od 2 miesięcy stosuje tabletki antykoncepcyjne-Belara. Problem w tym , że pierwsze krwaienie z odstawienia było bardzo skąpe, drugie krwawienie z odstawienia , także jest bardzo skąpe ( właściwie to wystarcza mi wkładka higieniczna ). Drugie krwawienie z odstawienia również wystąpiło w 4 dniu przerwy.Czy taka sytuacja jest normalna ? Może powinnam sie, martwić?
Chciałam też dodać, że tabletki biorę regularnie wręcz co do minuty a dodatkowo zabezpieczam się prezerwatywą i stosuje stosunek przerywany.
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Jeśli przyjmuje Pani tabletki prawidłowo, regularnie, nie doszło do wymiotów, silnej biegunki i nie zażywa Pani leków osłabiających działania antykoncepcji, to ryzyko ciąży podczas przyjmowania tabletek Belara jest bardzo małe. Jeśli ponadto stosuje Pani prezerwatywę, a stosunki nie są zakończone wytryskiem, to zajście w ciążę jest praktycznie niemożliwe.

Krwawienie z odstawienia może być podobne do krwawienia miesiączkowego, jednak wiele pacjentek przyjmujących antykoncepcję doustną zgłasza zmiany w profilu krwawień. Wynika to przede wszystkim z tego, że krwawienie z odstawienia nie jest fizjologiczną miesiączką, ale "sztucznym" krwawieniem pojawiającym się na skutek spadku stężenia hormonów. U niektórych pacjentek może w ogóle nie wystąpić krwawienie z odstawienia po 21 dniach stosowania leku Belara pomimo braku ciąży. Takie działanie niepożądane może pojawić się nawet u 1 na 10 pacjentek stosujących Belarę. Jeśli jest Pani zaniepokojona, może Pani oczywiście porozmawiać na ten temat z lekarzem:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Załączam dodatkowe informacje:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/9841/belara-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/9841/belara-tabletki-powlekane