Cyngli (anonim, 83.7.168.) Warszawa 4 lata temu

Czy globulki dopochwowe obniżają skuteczność krążka Nuvaring?

Dobry wieczór.
1. Czy Gynalgin oraz Gynoxin (w obu przypadkach globulki dopochwowe) obniżają skuteczność krążka Nuvaring?

2. Czy po aplikacji globulek Gynoxin mogą wystąpić bóle podbrzusza?

1 odpowiedź, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Aleksandra Żywiec-Pelczar Farmaceuta

4 lata temu

Wspomniane leki przeciwgrzybicze nie zmniejszają skuteczności antykoncepcyjnej systemu dopochwowego NuvaRing. Co prawda uważa się, że w czasie jednoczesnego stosowania globulek przeciwgrzybiczych ryzyko uszkodzenia NuvaRing może być nieznacznie zwiększone, jednak ryzyko to jest na tyle niskie, że stosowanej krążka NuvaRing nie stanowi przeciwwskazania do stosowania dopochwowych preparatów przeciwgrzybiczych.

Fentikonazol, będący substancją czynną preparatu Gynixin działa głównie miejscowo i słabo wchłania się do krwiobiegu przy stosowaniu na błonę śluzową, dlatego występowanie ogólnoustrojowych działań niepożądanych, takich jak bóle podbrzusza, jest mało prawdopodobne. Bóle brzucha oraz bóle w obrębie miednicy zalicza się do często obserwowanych działań niepożądanych towarzyszących stosowaniu krążka dopochwowego NuvaRing.

Poniżej zamieszczam linki do materiałów, które mogą okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji https://www.gdziepolek.pl/artykuly/infekcje-intymne-jak-sobie-poradzic https://www.gdziepolek.pl/kategorie/krazki-dopochwowe

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły