---Wolt Drive - zapytaj farmaceutę - pytania

Ewa (anonim, 37.201.147.) Warszawa 4 lata temu

Dlaczego niebieska strona maseczki powinna być na zewnątrz?

dzien dobry dlaczego strona niebieska maseczki powinna być na zewnątrz?

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Marta Janocha Farmaceutka

4 lata temu

Dobra maska chirurgiczna ma trzy warstwy wykonane z włókniny polipropylenowej. Jej zewnętrzna warstwa powinna być hydrofobowa, tzn. odpychać wodę, krew i inne płyny ustrojowe, na które może być narażony, np. chirurg w trakcie operacji. Z kolei wewnętrzna warstwa musi wykazywać właściwości hydrofilowe, tzn. absorbować pot i ślinę osoby, która ją nosi. Środkowa warstwa pełni funkcję "filtra" przeciwbakteryjnego.
Dla ułatwienia zewnętrzna strona maski może być innego koloru, np. niebieska, czy różowa. Maska założona na odwrót nie pełniłaby dobrze swojej funkcji.

Przed założeniem maski należy stosować się do następujących zaleceń: 1. Umyć ręce wodą z mydłem. 2. Trzymać maskę sztywnym, zginanym paskiem do góry, kolorową stroną na zewnątrz. 3. Maska z gumkami - trzymając maskę za gumki, należy umieścić każdą gumkę za uszami. 4. Maska z trokami - należy przyłożyć maskę do nosa, a troki umieścić na czubku głowy i związać je w łuk. 5. Metalowy pasek należy ścisnąć i dopasować do nosa. 6. Dolną część maski należy przeciągnąć przez usta i podbródek.

Gdy chcemy zdjąć maskę, także należy zachować specjalne procedury: 1. Umyć ręce wodą z mydłem lub środkiem do dezynfekcji. 2. Należy unikać dotykania przedniej strony maski, ponieważ jest zanieczyszczona. Należy dotykać tylko gumki lub troki. 3. Maska z gumkami - należy przytrzymać i delikatnie usunąć gumki zza uszów, a następnie zdjąć maskę z twarzy. 4. Maska z trokami - najpierw należy rozwiązać dolny trok, następnie górny i usunąć maskę z twarzy. 5. Trzymając maskę za gumki, troki należy maskę wyrzucić do kosza. 6. Umyć ręce wodą z mydłem lub środkiem do dezynfekcji rąk.

Polecam także nasze artykuły na temat masek i środków do dezynfekcji: https://www.gdziepolek.pl/kategorie/srodki-do-dezynfekcji-i-mycia-rak https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-srodki-dezynfekcyjne-i-myjace-stosowac https://www.gdziepolek.pl/kategorie/maski-ochronne-chirurgiczne-i-medyczne A także na temat koronawirusa: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/koronawirus-jak-nie-zachorowac https://www.gdziepolek.pl/blog/ustawa-koronawirusowa-co-oznacza-dla-polakow https://www.gdziepolek.pl/blog/koronawirus-kiedy-bedzie-lek-i-szczepionka https://www.gdziepolek.pl/blog/jak-telefoniczne-otrzymac-recepte-i-zwolnienie-lekarskie https://www.gdziepolek.pl/blog/pandemia-koronawirusa-jak-spowolnic-rozprzestrzenianie-sie-sars-cov-2

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację

  Artykuły