---

Stefanostrowski@onet (anonim, 46.134.110.) Warszawa 3 lata temu

Czy muszę nosić dodatkowo maseczkę, jeśli mam założoną przyłbicę ochronną?

Mam przylbicce czy jeszcze nosić maseczkę.

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Marta Janocha Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Od 16. kwietnia pojawił się obowiązek zasłaniani ust i nosa za pomocą odzieży lub jej części, maski lub maseczki. Związane jest to z ryzykiem zarażenia innych osób w sytuacji, gdy przechodzimy zakażenie koronawirusem bez widocznych objawów.

Zgodnie z informacją na państwowej stronie gov.pl - "Dopuszcza się również zakrywanie ust i nosa przy pomocy części odzieży (np. chusty, apaszki, szalika) czy za pomocą przyłbicy".

Reasumując, w mojej opinii, nie ma obowiązku zakładania maseczki, jeśli jesteśmy wyposażeni w przyłbicę ochronną. Oczywiście nie zwalnia nas to z przestrzegania innych zasad, tj. odpowiednia odległość w kontaktach, dezynfekcja i częste mycie rąk.

Polecam nasze artykuły:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/koronawirus-jak-nie-zachorowac https://www.gdziepolek.pl/kategorie/maski-ochronne-chirurgiczne-i-medyczne Proszę zapoznać się z naszymi materiałami na temat maseczek:

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację

  Artykuły

  )