Mama (anonim, 192.55.109.)
około 8 miesięcy temu, Warszawa

Czy lekarz może przepisać dziecku lek Zevesin?

Czy lekarz może przepisać lek zavesin dziecku z adhd ,uposledzeniem umysłowym.? Dziecko również przyjmuje leki na stałe neurotop ,montelukast i nebbud.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

około 8 miesięcy temu

Wszelkie wątpliwości dotyczące kuracji zawsze warto omówić z lekarzem. W razie jakichkolwiek pytań służymy pomocą.

Przemas (anonim, 82.132.216.)
około 8 miesięcy temu

Witam. Właśnie szukałem informacji na ten temat, ponieważ moja 11-letnia córka również otrzymała ten lek po konsultacji urologicznej.

Bardzo dziękuje Pani Marto ze odpowiedziała Pani na ten temat.

Pzdr

około 8 miesięcy temu

Cieszę się, że mogłam pomóc.

Mama (anonim, 192.55.109.)
około 8 miesięcy temu

Dziekuje bardzo za odpowiedz . Niestety dziś nie udało mi się skontaktowac z lekarzem.Musze czekać do jutra . Mam sporo wątpliwości ponieważ zauważyłam, że dziecko jest bardzo pobudzone. A istotne jest żeby jedne leki nie burzyly działania drugich leków ponieważ u dziecka stwierdzono również zaburzenia opozycyjno buntownicze . Po lekach od psychiatry była poprawa . Odkąd zaczął przyjmować nowe leki od urologa mam wrażenie że cofamy się znowu do punktu wyjścia. Pozdrawiam serdecznie

około 8 miesięcy temu

W kwestii przepisywania leków na receptę, decyzje podejmuje wyłącznie lekarz. Zawsze należy poinformować go o stosowanych lekach. Swoje decyzje opiera on nie tylko na swojej wiedzy, ale także na doświadczeniu. Zna swojego pacjenta, jego choroby, a także stosowane leki. Na własną rękę nie wolno przerywać zaleconej terapii.

Lek Zevesin zawiera jako substancję aktywną solifenacynę i jest stosowany między innymi w leczeniu nietrzymania moczu.
Załączam ulotkę leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/98913/zevesin-5-mg-tabletki-powlekane/ulotka

W ulotce mogła Pani przeczytać informację, że lek nie powinien być stosowany u dzieci. Proszę jednak pamiętać, że lekarz opierając się na swojej wiedzy może przepisać lek poza wskazaniami w ulotce. Tak też jest w tym przypadku. Jeżeli mimo wszystko ma Pani wątpliwości, proszę się z nim ponownie skontaktować i porozmawiać na ten temat.

Pragnę jeszcze wspomnieć, że inny lek z solifenacyną - Vesicare w postaci zawiesiny - jest zarejestrowany do stosowania u dzieci już od 2. roku życia.

Jeżeli chodzi o łączne stosowanie wymienionych przez Panią leków, to najczęstsze interakcje zachodzą między karbamazepiną (substancją aktywną leku Neurotop), a innymi lekami. Substancja ta jest silnym induktorem enzymów wątrobowych, przez co może zmniejszać stężenia innych równolegle stosowanych leków w osoczu i osłabiać ich działanie. Tak może się dziać w przypadku montelukastu, budesonidu (Nebbud) i solifenacyny. Dlatego tak ważne jest, aby lekarz wiedział o wszystkich stosowanych lekach. W połączeniu z karbamazepiną skuteczność stosowanych leków może być osłabiona.

Reasumując, jeżeli po wizycie u lekarza, odczuwa Pani niepokój i niepewność w kwestii stosowanej terapii, proszę się z nim ponownie skonsultować. W razie dalszych wątpliwości warto zaczerpnąć porady innego specjalisty.

Polecam nasze artykuły:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/adhd-choroba-czy-wymysl
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/leki-na-nietrzymanie-moczu
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba