Adam (anonim, 94.240.43.)
około roku temu, Warszawa

Jakie przerwy należy robić po trzech miesiącach zażywania leku Structum?

Jakie przerwy robić po trzech miesiącach zażywania leku Structum proszę o pomoc

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

987 (anonim, 31.0.89.)
około 14 dni temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: jest spamem.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

Do @Połamaniec:
Ponieważ Structum to lek dostępny wyłącznie na receptę, o długości trwania leczenia powinien zdecydować lekarz, który zna historię Pana choroby i ma dostęp do aktualnych wyników badań.

Połamaniec (anonim, 31.2.124.)
około 21 dni temu

Czy można z uwagi na słabe kości łatwość doręczeń i złamań stosować lek non-stop?

Rozumiem, że jest Pani zainteresowana opiniami innych pacjentów stosujących dany lek, jednak nie zawsze skuteczność i bezpieczeństwo w danym przypadku przekłada się na sposób, w jaki preparat działa u innej osoby. Nie da się niestety przewidzieć czy i jakie działania niepożądane wystąpią u konkretnej osoby.

Magda. (anonim, 37.248.118.)
około roku temu

czy lek ten Panu pomógł> czy były u Pana skutki boczne?

Structum to produkt wydawany na receptę lekarską - długość stosowania oraz ewentualne przerwy w zażywaniu powinny wynikać z tego, co zaleca Panu lekarz. Materiały dla leku Structum nie zawierają wytycznych na ten temat. W swoim indywidualnym przypadku powinien Pan zatem tę informację otrzymać od specjalisty, u którego się Pan leczy. Ze swojej praktyki mogę jedynie przekazać, że można spotkać się z zaleceniem przyjmowania produktu przez trzy miesiące, po których następuje miesiąc przerwy w zażywaniu.

Składnikiem leku Structum jest siarczan chondroityny. Jest to naturalny składnik kości i chrząstki, nadający tym tkankom właściwości mechaniczne i elastyczne. Mechanizm działania siarczanu chondroityny polega na hamowaniu aktywności enzymów litycznych w obrębie chrząstki i pobudzenia biosyntezy proteoglikanów.

Structum stosuje się w leczeniu uzupełniającym objawów choroby zwyrodnieniowej stawów, potocznie mówi się, że jest to lek "na odbudowę chrząstki stawowej".

Załączam dodatkowe informacje na temat leku Structum:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/75099/structum-kapsulki/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/75099/structum-kapsulki
https://www.gdziepolek.pl/produkty/75099/structum-kapsulki/ulotka
oraz nasz materiał, który może okazać się przydatny:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/zdrowe-miesnie-stawy-i-kosci