gdyniak (anonim, 89.77.145.)
około roku temu, Gdynia

Dlaczego Sterko został wycofany?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Nastąpiła zmiana dystrybutora leku. Nie ma informacji, kiedy lek wróci znowu do aptek. Jak tylko otrzymamy informację od nowego wytwórcy, zostanie ona zamieszczona pod tym postem oraz na stronie produktu Sterko.

Lek dostępny jest jeszcze w kilku aptekach w Polsce połączonych z portalem:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/74794/sterko-kapsulki/apteki/w-polsce

W sprawie dostępności skontaktowałam się w dniu dzisiejszym z podmiotem odpowiedzialnym za dystrybucję produktu. Jak tylko napłynie odpowiedź, zostanie ona zamieszczona pod tym postem oraz na stronie produktu.
Aby otrzymywać aktualne informacje odnośnie dostępności leku na swój adres e-mail, wystarczy zapisać się na powiadomienia, wybierając ikonę „Powiadamiaj mnie o każdej nowej wiadomości dotyczącej Sterko”, po lewej stronie, np. tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/74794/sterko-kapsulki/apteki/w-polsce

Bartek (anonim, 83.8.102.)
około 9 miesięcy temu

co z tym Sterko ? nadal widzę nie ma na rynku....

Zgodnie z informacją otrzymaną od producenta leku Sterko - firmy Glenmark Pharmaceuticals - zakończenie produkcji nowej puli leku Sterko ma się odbyć do 24 stycznia 2020 roku.

Powrotu Sterko na półki apteczne możemy spodziewać się w pierwszej dekadzie lutego.

Powodem przerwy w produkcji był problem z pozyskaniem substancji czynnych leku, jednak na chwilę obecną firma dysponuje już pełnym zasobem związków i trwa produkcja preparatu. Sterko nie zostało zatem wycofane.

W sprawie braku dostępności produktu Sterko skontaktowaliśmy się już wcześniej z podmiotem odpowiedzialnym - firmą Glenmark Pharmaceuticals Sp. z o.o. ale nie napłynęła odpowiedź. W poniższym linku można sprawdzić, które placówki mają jeszcze produkt:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/74794/sterko-kapsulki/apteki/w-polsce

Sterko to wyciąg z palmy sabalowej, który stosowany jest w łagodzeniu objawów związanych z przerostem gruczołu krokowego.
Załączam ulotkę leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/74794/sterko-kapsulki/ulotka
artykuł na temat chorób prostaty:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-wyleczyc-chora-prostate
oraz odpowiedź na pytanie o preparaty na prostatę, być może będzie pomocna:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/5801/fitoprost-jaki-jest-tanszy-zamiennik-prostamolu-uno-o-podobnym-dzialaniu