Krystyna (anonim, 81.161.192.)
około roku temu, Warszawa

Po jakim czasie brania leku Victoza następuje spadek masy ciała i czy lek może wywołac zapalenie mięśni?

Biorę Victozę miesiąc i waga ani drgnęła w dół - po jakim czasie powinno to nastąpić? Cy możliwe jest zapalenie mięśni w wyniku stosowania Victozy ?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Tuska (anonim, 89.64.44.)
około miesiąca temu

Nie wiem dlaczego ale od momentu brania victozy przytyłam prawie 8 kg

Odnosząc się do odpowiedzi udzielonej poniżej, działanie leku powinno być zauważalne średnio po 12 tygodniach stosowania. Jeśli po tym czasie nie zaobserwuje Pani oczekiwanych rezultatów, konieczna będzie konsultacja z lekarzem, który może zdecydować o zmianie sposobu leczenia.

Izy (anonim, 77.254.211.)
około 10 miesięcy temu

od lutego biezacego roku

Zgodnie z zarejestrowanymi materiałami, produkt leczniczy Victoza jest wskazany do stosowania u pacjentów z niedostatecznie kontrolowaną cukrzycą typu 2 jako uzupełnienie odpowiedniej diety i wysiłku fizycznego. Jeśli nie zmieniła Pani nawyków żywieniowych i nie zwiększyła aktywności, lek może nie mieć istotnego wpływu na masę ciała. Lek Victoza nie ma rejestracji jako typowy "lek odchudzający", ma przede wszystkim normalizować poziom cukru we krwi. Jeśli został Pani zlecony z przeznaczeniem do redukcji masy ciała, wydaje się, że spodziewane efekty powinien w Pani indywidualnym przypadku oszacować lekarz.

Inną sprawę jest stosunkowo jeszcze krótki czas stosowania przez Panią leku oraz kwestia dobrania dawki. Początkowo pacjent rozpoczyna od małej dawki. Co najmniej tydzień musi upłynąć, aby dawkę zwiększyć. W zależności od reakcji organizmu - przy czym chodzi przede wszystkim o kontrolę glikemii - lekarz może zdecydować o dalszym zwiększeniu dawki dobowej.

Jeśli chodzi o wyniki statystycznego wpływu liraglutydu na masę ciała, to stosowanie tej substancji wiązało się z utrzymującym się zmniejszeniem wagi w zakresie od 0,86 kg do 2,62 kg. Większa redukcja masy ciała była obserwowana u pacjentów z wyższym indeksem masy ciała (BMI) na początku. Są to wyniki badań kilkuletnich (26-52 tygodnie). Nie ma informacji na temat tempa utraty kilogramów. W mojej ocenie, na podstawie dostępnych materiałów innego leku z liraglutydem, szacunek wpływu leku ma masę ciała może być dokonany po mniej więcej 12 tygodniach.

Nie znajduję informacji, aby znanym działaniem niepożądanym leku Victoza było zapalenie mięśni. Działania takiego nie można jednak całkowicie wykluczyć, ponieważ niektóre skutki uboczne stwierdzane są dopiero, gdy lek jest stosowany przez większą grupę chorych. Opisane możliwe działania niepożądane to reakcje w miejscu wstrzyknięcia, takie jak zasinienie, ból, podrażnienie, swędzenie i wysypka.

Jeśli doświadcza Pani jakiś działań niepożądanych, to należy o nich porozmawiać z lekarzem. Można je także zgłaszać indywidualnie:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Załączam dodatkowe informacje na temat leku Victoza:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/82397/victoza-iniekcja/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/82397/victoza-iniekcja
https://www.gdziepolek.pl/produkty/82397/victoza-iniekcja/ulotka
oraz nasz artykuł na temat cukrzycy:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/ile-kosztuje-zycie-z-cukrzyca