Paweł (anonim, 89.64.3.)
około 7 miesięcy temu, Warszawa

Czy Olfen Uno można łączyć z innymi lekami przeciwbólowymi?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Łączenie diklofenaku (składnika czynnego leku Olfen) z innymi lekami przeciwbólowymi nie jest standardowym postępowaniem i zasadniczo nie jest stosowane. Jednoczesne podawanie tej substancji czynnej i innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych może zwiększać częstość występowania działań niepożądanych dotyczących przewodu pokarmowego.

O połączeniu Leku Olfen Uno z innym lekiem zwalczającym ból może zadecydować ewentualnie lekarz (Olfen Uno jest wydawany z przepisu lekarza). W takim przypadku należy stosować się ściśle do jego wskazówek dotyczących dawkowania.

Jeśli przyczyną chęci zastosowania przez Pana dodatkowego leku od bólu jest jego niewystarczająca kontrola, to należy to omówić z lekarzem, który być może zdecyduje o zmianie dawki lub zaleci inny preparat.

Załączam dodatkowe informacje na temat leku Olfen Uno:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/56592/olfen-uno-tabletki/apteki/w-warszawie
Może Pana zainteresować także artykuł na temat łączenia ze sobą leków:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba
oraz stosowania leków przeciwbólowych:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jakie-leki-przeciwbolowe-stosowac
https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-przeciwbolowe

Jednoczesne przyjmowanie preparatu Olfen Uno zawierającego diklofenak z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) może zwiększać częstość występowania działań niepożądanych dotyczących przewodu pokarmowego, m.in. zapalenia błony śluzowej żołądka, krwawienia z przewodu pokarmowego, stanów skurczowych brzucha, krwawych wymiotów i biegunek, smolistych stolców czy choroby wrzodowej. Zdecydowanie należy więc unikać tego typu połączeń.

Do najpopularniejszych leków z grupy NLPZ zalicza się: kwas acetylosalicylowy, ibuprofen, ketoprofen, diklofenak, naproksen.

Jeśli istnieje konieczność równoczesnego zastosowania diklofenaku z innym lekiem przeciwbólowym, bezpieczniej będzie sięgnąć po preparat zawierający paracetamol, który nie uszkadza błony śluzowej przewodu pokarmowego.

Poniżej znajdzie Pani listę leków zawierających w swoim składzie paracetamol:
https://www.gdziepolek.pl/substancje/paracetamol

Polecam również lekturę naszych artykułów, które mogą okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jakie-leki-przeciwbolowe-stosowac
https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-przeciwbolowe
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba