aleksandra (anonim, 89.68.130.)
około roku temu, Warszawa

Co można zastosować zamiast kropli BioGaia u niemowlęcia?

Witam,
Podaje dziecku bio gaia (2 miesieczne niemowle), chciałabym stosować zamiennik, co moge stosować?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

W aptekach dostępnych jest wiele probiotyków w postaci kropli, które mogą być zastosowane u niemowląt, zasadność zastosowania ich będzie zależeć od tego, w jakim celu chce Pani podawać produkt tego typu dziecku. Probiotyki podaje się w celu ochrony przewodu pokarmowego w przypadku stosowania antybiotyku, dla załagodzenia dolegliwości trawiennych i biegunki czy też w przypadku kolek.

Pomimo, że wszystkie wymienione poniżej produkty mają status suplementu diety lub dietetycznego środka spożywczego specjalnego przeznaczenia medycznego i można je zakupić bez recepty, w przypadku niemowlęcia zachęcam do skonsultowania podawania dziecku preparatów tego typu z lekarzem pediatrą.

BioGaia ProTectis Baby zawierają probiotyczny szczep bakterii Lactobacillus reuteri (L. reuteri) szczepu DSM 17938. W przypadku tych konkretnych bakterii dostępne są badania wskazujące, że ich podawanie może być pomocne w przypadku kolki niemowlęcej. Nie jest mi znany (choć nie wykluczam, że istnieje) inny produkt zawierający szczep DSM 17938, który byłby dostępny na polskim rynku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/11562/biogaia-protectis-baby-krople/apteki/w-warszawie

Połączenie Bakterii Lactobacillus reuteri, ale innego szczepu (LAB2PRO) oraz bakterii Lactobacillus rhamnosus można znaleźć m.in. w preparacie Flostrum Baby. Nie udało mi się jednak dotrzeć do precyzyjnych wskazań dla tego produktu, ani do wyników badań potwierdzających podobne działanie, jak bakterii zawartych w BioGaia.
https://www.gdziepolek.pl/produkty/97199/flostrum-baby-krople/apteki/w-warszawie

Wskazania w przypadku kolki niemowlęcej ma też preparat Floractin Kolki, zawiera on bakterie Pediococcus pentosaceus i Bifidobacterium longum:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/90289/floractin-kolki-krople/apteki/w-warszawie

Bardzo duży wybór kropli probiotycznych to produkty zawierające bakterie Lactobacillus rhamnosus GG, są to np. Acidolac baby krople, Dicoflor krople, Estabiom baby, LactoKids, Coloflor Baby - uważa się, że mogą one być szczególnie pomocne w przypadku biegunek i innego rodzaju dolegliwości trawiennych:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/1692/acidolac-baby-krople-krople/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/23503/dicoflor-krople/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/96187/estabiom-baby-krople/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/87978/coloflor-baby-proszek-do-wytworzenia-zawiesiny/apteki/w-warszawie

Mieszkankę szczepów Streptococcus, Bifidobacterium i Lactobacillus zawiera produkt Vivomixx. Producent podaje, iż produkt "przeznaczony do suplementacji diety noworodków, niemowląt i małych dzieci, w okresie niedostatecznej kolonizacji bakteryjnej przewodu pokarmowego":
https://www.gdziepolek.pl/produkty/90301/vivomixx-krople-krople/apteki/w-warszawie

Załączam nasze artykuły, które mogą być przydatne:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/kolka-niemowleca-jak-pomoc-dziecku
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-bezstresowo-podac-lek-dziecku
https://www.gdziepolek.pl/tematy/dziecko
https://www.gdziepolek.pl/tematy/probiotyki-czy-warto-stosowac-leki-oslonowe