← powrót do głównej strony opinii i pytań

Miś (anonim, 89.64.50.)
około 15 dni temu, Warszawa

Czy można stosować krople Nasivin razem z aerozolem Dymista?

czy można zażywać z nasivin

Nie ma jednoznacznych danych, aby pomiędzy składnikami leku Dymista (azelastyną z flutikazonem), a produktem Nasivin (zawiera oksymetazolinę) zachodziły poważne interakcje (wzajemne oddziaływania), które wykluczałyby stosowanie obu preparatów łącznie. Informacji takich nie dostarczają także materiały dołączone do obu leków.

Jeśli jednak cierpi Pan na problem laryngologiczny, na co wskazuje stosowanie leku Dymista, wydawanego z przepisu lekarza w przebiegu alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, warto się zastanowić w jakim celu i zakresie mają być stosowane krople Nasivin. Zasadniczo objawy alergii takie jak: wydzielina czy wysięk z nosa, kichanie, swędzenie czy uczucie zatkania nosa powinny skutecznie łagodzić składniki leku Dymista. Natomiast krople, które obkurczają naczynia krwionośne w nosie mogą ewentualnie wówczas być stosowane "awaryjnie", jedynie przez kilka dni. Na przykład w sytuacji, kiedy z powodu zatkania nosa nie ma możliwości skutecznej aplikacji aerozolu do nosa Dymista. Wówczas odetkanie nozdrzy za pomocą kropli udrażniających, pozwala na skuteczne podanie właściwego leku. Jednak po około trzech dniach działanie sterydu i leku przeciwhistaminowego powinno rozwinąć się w pełni, eliminując konieczność podawania innych środków do nosa. W przypadku dalszych wątpliwości można skontaktować się z lekarzem.
Warto zwrócić uwagę, że przewlekłe stosowanie kropli zawierających składniki takie jak oksymetazolina, może negatywnie wpływać na stan śluzówki nosa. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym artykule na temat kropli do nosa:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-stosowac-krople-do-nosa

Załączam także nasze artykuły na temat alergii:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-na-alergie
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-alergie-mozna-wyleczyc