j.golon (anonim, 83.28.228.) Polska 6 lat temu

Jakie leki zawierają tretinoinę?

Witam,
dziękuję bardzo za informacje dotyczące leku LOCACID. Czy znane są przyczyny wycofania tej maści ze sprzedaży? Wiem że produkt o nazwie RETIN A posiaada podobny skład do LOCACIDU, ale również jest problem z jego dostępnością? Czy mogę prosić o podanie konkretnych nazw leków, które mają w składzie tretinoinę oraz podobne działanie jak locacid czy retin A. Z góry serdecznie dziękuję.

3 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

4 lata temu

Rzeczywiście dla niektórych leków zostaje podjęta decyzja o zaprzestaniu produkcji. Na ten temat, a także o innych przyczynach, dla których leki mogą nie być dostępne piszemy w naszych artykułach:
https://www.gdziepolek.pl/blog/leki-wstrzymane-i-wycofane-z-obrotu https://www.gdziepolek.pl/tematy/dlaczego-brakuje-lekow-w-aptekach

Dora (anonim, 37.248.166.) 4 lata temu

Jest już nie produkowany.

Agnieszka Soroko Farmaceuta

6 lat temu

Dzień dobry,

bardzo dziękuję za to pytanie.

Niestety nie posiadam informacji dotyczącej przyczyny braku dostępności maści Locacid. Żadne jej zamienniki nie są aktualnie dostępne. Tyczy się to również kremu Retin A.

Podaję przykładowe nazwy preparatów stosowanych miejscowo, które zawierają w składzie tretynoinę lub izotretynoinę: Acnatac, Aknemycin Plus, Atrederm, Isotrex, Izotziaja.

Przesyłam również artykuł na temat trądziku:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-pozbyc-sie-tradziku-u-doroslych

Pozdrawiam serdecznie!

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły