Barbara G. (anonim, 185.135.193.) Gdańsk 5 lat temu

Dlaczego Atrederm 0,025% nie jest już dostępny w sprzedaży?

Nigdzie nie można już dostać Atrederm 0,025% a nawet nie ma zamiennika. Dlaczego taki produkt został wycofany?

2 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Stop (anonim, 5.173.80.) 2 lata temu

Polski dramat. Najlepsze leki są usuwane . Koszmar.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

5 lat temu

Atrederm to preparat zawierający tretynoinę hamującą rogowacenie naskórka, działającą silnie złuszczająco oraz zapobiegającą tworzeniu się zaskórników. Oprócz tego w leku zawarta jest witamina E chroniąca przed działaniem nadtlenków i wolnych rodników.

Preparat nie został wycofany ze sprzedaży. Jak informuje firma Teva - podmiot odpowiedzialny za dopuszczenie do obrotu preparatu Atrederm, produkcja leku została zakończona i nie będzie on już dłużej dostępny w aptekach. Przyczyny zakończenia produkcji nie są nam znane.
Ostatnie sztuki Atrederm można zakupić w 4 aptekach skoordynowanych z GdziePoLek na terenie całej Polski: https://www.gdziepolek.pl/produkty/7961/atrederm-0-025-plyn/apteki/w-polsce

Są to stany magazynowe dostępne do wyczerpania zapasów leku. W każdej z aptek można, przy pomocy naszego portalu, zarezerwować lek i odebrać go po okazaniu recepty.

Tak, jak Pani napisała, lek Atrederm nie posiada swoich bezpośrednich zamienników. Jeśli chce Pani kontynuować terapię preparatem z tretynoiną, należy skonsultować się z lekarzem w celu modyfikacji preparatu.

Patrząc na listę preparatów do użycia zewnętrznego, które posiadają w składzie tretynoinę na rynku pozostają w tej chwili dwa: https://www.gdziepolek.pl/substancje/tretynoina

Są to płyn Aknemycin Plus oraz żel Acnatac. Oba leki oprócz tretynoiny zawierają w składzie antybiotyk. Aknemycin Plus erytromycynę, Acnatac klindamycynę. Erytromycyna jest antybiotykiem makrolidowym, który eliminuje namnażanie się bakterii Propionibacterium ances, odpowiedzialnych za tworzenie się zmian trądzikowych. Klindamycyna ma bardzo podobne właściwości.

Załączam link do dostępności preparatów Acnatac i Acnemycin Plus w aptekach skoordynowanych z GdziePoLek na terenie Gdańska: https://www.gdziepolek.pl/produkty/1836/acnatac-zel/apteki/w-gdansku

https://www.gdziepolek.pl/produkty/2948/aknemycin-plus-plyn/apteki/w-gdansku

Oba leki są dostępne w aptekach tylko po okazaniu recepty lekarskiej. Tak jak wspomniałam wcześniej, należy najpierw udać się do lekarza, który zadecyduje o odpowiednim leczeniu dla Pani. Wyżej wymienione leki to tylko przykłady substancji, które są stosowane w leczeniu trądziku i nie mogą być wydane jako zamiennik na receptę, na której wypisany jest preparat Atrederm.

Przesyłam linki do artykułów powiązanych z tematem pytania: https://www.gdziepolek.pl/tematy/fakty-i-mity-o-tradziku-mlodzienczym https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-pozbyc-sie-tradziku-u-doroslych

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły