← powrót do głównej strony opinii i pytań

Kasia (anonim, 89.76.105.)
około miesiąca temu, Zachodniopomorskie

Dlaczego w Szczecinie nie można kupić leku Delmuno 5?

Dlaczego nie mogę kupić leku Delmuno 5 w całym Szczecinie .W Gdańsku bez problemu lekarstwo to było w każdej Aptece .Od roku mieszkam w Szczecinie i nie mogę kupić .Ten lek dla mnie jest najlepszy.Zapisała mi Pani doktor Artemiuk z Przychodni Gdańsk -Morena ,najlepsza doktor RODZINNA w PRZYCHODNI. Myślę ,że w dalej są przekręty Firm Farmaceutycznych z lekami,wywożonymi za granicę!!!!!!!.

Jak informuje firma Sanofi - Aventis - podmiot odpowiedzialny za obrót lekiem Delumno 5 - braki preparatu w aptekach spowodowane są problemami z jego produkcją. Problemy z otrzymaniem leku Delmuno 5 przez pacjentów utrzymują się już od kilku miesięcy. Z racji tego, że leku przez dłuższy czas w ogóle nie było na rynku aptecznym, popyt na niego jest zwiększony - pacjenci z różnych stron Polski realizują recepty w aptekach tam, gdzie lek ten się pojawi, być może dlatego nie może go Pani otrzymać w odwiedzonych aptekach w Szczecinie.

Jednocześnie pragnę zapewnić, iż nie każda apteka w Gdańsku lek posiadała, co pokazują nasze statystyki - być może akurat te, w których Pani była miały lek na stanie. Z 26 aptek w Gdańsku połączonych z naszym systemem, lek widnieje na stanie 10 z nich:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/21656/delmuno-5-tabletki-powlekane/apteki/w-gdansku

W Szczecinie lek jest zdecydowanie słabiej dostępny - posiada go na stanie tylko 1 apteka połączona z naszym portalem:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/21656/delmuno-5-tabletki-powlekane/apteki/w-szczecinie

Klikając przycisk "zarezerwuj", dana apteka odłoży dla Pani lek Delumno 5, który należy odebrać po okazaniu recepty do końca następnego dnia roboczego.

Na temat tego, jaki wpływ mają farmaceuci na obecny stan braków lekowych pisaliśmy, między innymi, tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/10061/czy-w-polsce-brakuje-lekow-przez-mafie-lekowa

Delmuno to lek złożony zawierający dwie substancje czynne: rimipril i felodypinę. Ramipril należy do grupy leków zwanych inhibitorami konwertazy angiotensyny (ACEI). Hamuje on proces przekształcania nieaktywnej angiotensyny I do aktywnej angiotensyny II - czynnika mającego znaczący wpływ na obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Felodypina należy do blokerów kanałów wapniowych, czyli struktur umożliwiających przepływ jonów wapnia przez błonę komórkową. Efektem jest rozkurczowe działanie na komórki mięśni gładkich naczyń krwionośnych, odciążenie serca, co obniża ciśnienie tętnicze.
Załączam ulotkę leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/21656/delmuno-5-tabletki-powlekane/ulotka

oraz artykuły, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/blog/lista-lekow-podstawowych-czy-sa-dostepne-w-polsce
- https://www.gdziepolek.pl/blog/czy-leki-deficytowe-w-polsce-mozna-kupic-w-szwecji
- https://www.gdziepolek.pl/blog/lista-krytycznych-brakow-lekow-wedlug-danych-gdziepolek