Leki na zaburzenia miesiączkowania

W zaburzeniach miesiączkowania stosuje się antykoncepcję hormonalną dostępną na receptę. Wśród preparatów bez recepty dostępny jest lek homeopatyczny Cyklodynon.

Przegląd ulotek dla pacjentów

Poniżej ulotki dla pacjentów, które zawierają treść związaną z tematem. Bierzemy pod uwagę wszystkie ulotki dostępne w wersji tekstowej1.


Apo-Napro naproxen
tabletki, produkt na receptę, M01AE

Apo-Napro stosuje się w leczeniu: reumatoidalnego zapalenia stawów i innych chorób reumatycznych problemów dotyczących mięśni i kości (ostrych zaburzeń mięśniowo-szkieletowych) bolesnego miesiączkowania ostrej dny moczanowej gorączki różnego pochodzenia.

w 97% aptek | znajdź Apo-Napro w aptekach

Luteina progesterone
tabletki dopochwowe, produkt na receptę, G03DA

Wskazania do stosowania leku Luteina: Stany niedoboru endogennego progesteronu pod postacią zaburzeń cyklu miesiączkowego, bolesnego miesiączkowania, cykli bezowulacyjnych, zespołu napięcia przedmiesiączkowego i czynnościowych krwawień macicznych.

w 90% aptek | znajdź Luteina w aptekach

Luteina progesterone
tabletki dopochwowe, produkt na receptę, G03DA

Wskazania do stosowania leku Luteina Stany niedoboru endogennego progesteronu pod postacią: o zaburzeń cyklu miesiączkowego, o bolesnego miesiączkowania, o cykli bezowulacyjnych, o zespołu napięcia przedmiesiączkowego, o czynnościowych krwawień macicznych.

w 90% aptek | znajdź Luteina w aptekach

Luteina 50 progesterone
tabletki podjęzykowe, produkt na receptę, G03DA

Wskazania do stosowania leku Luteina 50: zaburzenia miesiączkowania spowodowane niedoborem endogennego (pochodzenia wewnętrznego) progesteronu; wtórny brak miesiączki; zespół napięcia przedmiesiączkowego; czynnościowe krwawienia z dróg rodnych; niewydolność ciałka...

w 87% aptek | znajdź Luteina w aptekach

Anapran Ec naproxen
tabletki, produkt na receptę, M01AE

Anapran EC jest wskazany w objawowym leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów, choroby zwyrodnieniowej stawów, zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa (bóle i sztywność szyi oraz pleców), ostrych zaburzeń mięśniowo-szkieletowych (np. skręcenia i uszkodzenia powysiłkowe) oraz bolesnego miesiączkowania (bolesne miesiączki), u pacjentów powyżej 16 lat.

w 83% aptek | znajdź Anapran w aptekach

Buscopan Forte hyoscine butylbromide
tabletki powlekane, lek bez recepty, A03BB

Buscopan można stosować w stanach skurczowych mięśni gładkich przewodu pokarmowego (w zaburzeniach czynnościowych w obrębie przewodu pokarmowego, bolesnych skurczach żołądka, kolce jelitowej, zespole jelita drażliwego), w stanach skurczowych i dyskinezji dróg żółciowych (w

w 81% aptek | znajdź Buscopan w aptekach

identyczne wyniki: Buscopan, Buscopan

Orgametril lynestrenol
tabletki, produkt na receptę, G03DC

Progestageny, w tym Orgametril, często stosuje się w zaburzeniach cyklu miesiączkowego.

Wskazania do stosowania leku Orgametril: częste miesiączkowanie obfite krwawienie miesiączkowe i krwotok maciczny wybrane przypadki pierwotnego i wtórnego braku i skąpego krwawienia miesiączkowego endometrioza (rozrost błony śluzowej macicy) wybrane przypadki ...

w 70% aptek | znajdź Orgametril w aptekach

Voltaren SR 100 diclofenac
tabletki, produkt na receptę, M01AB

.: pierwotnego bolesnego miesiączkowania lub zapalenia przydatków.

W okresie leczenia należy regularnie przeprowadzać badania krwi w przypadku występowania jakichkolwiek zaburzeń czynności wątroby, zaburzeń czynności nerek oraz zaburzeń w obrazie krwi.

w 49% aptek | znajdź Voltaren w aptekach

identyczne wyniki: Voltaren SR 75, Voltaren, Voltaren, Voltaren

Dostinex cabergoline
tabletki, produkt na receptę, G02CB

Lek DOSTINEX jest wskazany: w celu zahamowania laktacji zaraz po porodzie albo w celu przerwania wydzielania mleka, w leczeniu zaburzeń związanych z nadmiernym wydzielaniem prolaktyny (hiperprolaktynemią), w tym zaburzeniach miesiączkowania (brak, skąpe lub nieregularne miesiączki), braku jajeczkowania, mlekotoku, w leczeniu gruczolaka przysadki, idiopatycznej hiperprolaktynemii lub zespołu pustego siodła tureckiego, związanego z hiperprolaktynemią.

w 46% aptek | znajdź Dostinex w aptekach

Cataflam 50 diclofenac
tabletki powlekane, produkt na receptę, M01AB

Stanów bólowych i (lub) zapalnych w ginekologii, np. pierwotnego bolesnego miesiączkowania lub zapalenia przydatków.

W okresie leczenia należy regularnie przeprowadzać badania krwi w przypadku występowania jakichkolwiek zaburzeń czynności wątroby, zaburzeń czynności nerek oraz zaburzeń w obrazie krwi.

w 44% aptek | znajdź Cataflam w aptekach

Lustork progesterone
tabletki dopochwowe, produkt na receptę

Wskazania do stosowania leku Lustork: Stany niedoboru endogennego progesteronu w postaci zaburzeń cyklu miesiączkowego, bolesnego miesiączkowania, cykli bezowulacyjnych, zespołu napięcia przedmiesiączkowego i czynnościowych krwawień macicznych.

w 1% aptek | znajdź Lustork w aptekach

Chcesz wyszukać wśród leków dowolnego terminu?

Przejdź do wyszukiwarki w ulotkach

1 Wszystkie ulotki w formacie PDF, które zawierają treść tekstową (nie obraz). Wyszukiwanie jest automatyczne, Gdzie po lek nie ponosi odpowiedzialności za treść w ulotkach.

Potrzebujesz recepty lub konsultacji lekarza?

umów wizytę Internista