Daktarin, opinie i pytania

6 pytań o Daktarin. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Dermatolog, Choroby skóry, Opieka nad pacjentem onkologicznym, Apteczka sportowca - preparaty dla aktywnych, Grzybica paznokci, Grzybica miejsc intymnych.

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Greg (anonim, 46.250.168.)
około miesiąca temu, Warszawa

Kiedy po zastosowaniu leku Daktarin Oral Gel ustąpią objawy? Kiedy po Fluconazole powinny ustąpić objawy?

Witam,
Od 3 dni przyjmuję Daktarin Oral Żel 2x dziennie po łyżeczce oraz Flukonazol w dawce 200 mg dziennie na (prawdopodobnie) grzybicę gardła i krtani, która trwa od 1,5 miesiąca, przez cały ten okres czuję suchość, palenie i pieczenie w gardle i krtani, mam również zaczerwienione struny głosowe z białym nalotem/aftami (obejrzał je laryngolog), na samym początku miałem również silny stan zapalny gardła, palący ból podczas przełykania, biały nalot na gardle i dołkach po migdałkach oraz objawy grypopodobne. Po jakim czasie mogę oczekiwać poprawy? Wymaz z gardła w kierunku bakterii i grzybów wykazał tylko obecność licznych Streptococcus Pyogenes, grzybów nie stwierdzono. Początkowo otrzymałem Klindamycynę 600 mg na tydzień (według antybiogramu) teraz jestem leczony w kierunku grzybicy, jednak póki co nie widzę żadnej poprawy. Nie mam także problemów z żołądkiem. Po jakim czasie Flukonazol zacznie swoje działanie? Co jeszcze może być ewentualną przyczyną tych dolegliwości? Nie wiem już co mam robić. Pozdrawiam

atram (anonim, 31.0.84.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Czy to możeliwe, że 5 dni po zakończeniu eradykacji H.pylori wystapiły u mnie objawy, takie jak gorzki smak w ustach, biały nalot na języku, kaszel i lekka duszność, co zrobić w takiej sytuacji?

Witam,5 dni temu zakończyłam eradykację helicobacter pylori ,schematem 4-składnikowym: metronidazol,tetracyklina,Emanera i Ulcamed.
Pod koniec kuracji bardzo mocno doskwierał mi gorzki posmak w ustach,język był obłożony białym nalotem i pojawił się suchy kaszel i delikatna duszność. Teraz jak już wspomniałam mija 5 dzień od zakończenia leczenia,ale język wciąż ma biały nalot,chociaż już nie tak mocny,gorzki posmak wciąż się utrzymuje,ale jest lżejszy.Najbardzoej jednak martwi mnie utrzymujący się suchy kaszel i delikatny ból w klatce piersiowej. Czy jest możliwe,żeby objawy te dotyczyły któregoś z przyjmowanych przeze mnie lekarstw i czy możliwym jest,żeby utrzymywały się tak długo po zakończeniu kuracji?
Może to jakieś wysuszenie śluzówki...sama już nie wiem,proszę o radę.

Mirka (anonim, 188.70.8.)
około 7 miesięcy temu, Warszawa

Czy żel z mikonazolem trzeba koniecznie połknąć i czy mikonazol może powodować działania niepożądane?

Witam
Lekarz przepisal mi zel do jamy ustnej mikonazol na zielony jezyk (jakas grzybica ). Powiedzial by brac 3 razy dziennie, ale dopiero po przeczytaniu ulotki zorientowalam sie, ze trzeba go polykac. Czy rzeczywiscie jest taka koniecznosc? nie mozna wypluc? Moje drugie pytanie jest, czy moge sie spodziewac jakis skutkow ubocznych, alergii na mikonazol nie mam.
Z gory dziekuje za odpowiedz.

Michał (anonim, 31.183.250.)
około roku temu, Warszawa

Jakie preparaty dostępne bez recepty stosować na kandydozy jamy ustnej?

Dzień dobry!
Chciałbym zapytać, czy jest czy jest dostępny na rynku farmakologicznym lek na kandydoze jamy ustnej? Wiem, ze najlepszą opcją jest udanie się do lekarza po receptę np Flucofast, lecz nie mam akurat takiej możliwości.

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 6 godzin temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 7 godzin temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 8 godzin temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 10 godzin temu
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 11 godzin temu
Maciej Jakubczyk
administrator
ostatni post około 15 godzin temu
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Małgorzata Bekier, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor