Plok12 (anonim, 213.25.65.)
około 3 lat temu, Warszawa

Jakie są skutki uboczne leku Rimantin?

Obawiam się skutków ubocznych. Jest się czego bać?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Dzień dobry,

Rimantin to lek zawierający rymantadynę, substancję działającą przeciwwirusowo. Lek przeznaczony jest do wczesnego leczenia grypy typu A, a także do zapobiegania podczas epidemii grypy.
Każdy lek może powodować działania niepożądane, ale nie u każdego one wystąpią. Z drugiej strony proszę wziąć pod uwagę, że niewyleczona grypa także może dać powikłania zdrowotne.
Działania niepożądane, jakie występują najczęściej po Rimantinie ("często" - oznacza to, że częściej niż u 1 na 100, ale rzadziej niż u 1 na 10 pacjentów) to przede wszystkim dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego oraz układu nerwowego (bezsenność, nerwowość, zawroty i bóle głowy, zmęczenie, uczucie osłabienia).
Podaję link do ulotki, gdzie można zapoznać się z pełną treścią informacji o działaniach niepożądanych:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/67571/rimantin-tabletki/ulotka
Preparat jest wydawany z przepisu lekarza, zatem zakładam, że występują wskazania do jego przyjęcia, a lekarz wykluczył przeciwwskazania do jego przyjmowania, co jest istotne dla bezpieczeństwa terapii. Ponadto ryzyko wystąpienia działań niepożądanych można zmniejszyć stosując się ściśle do zaleceń lekarza odnośnie dawkowania.
Leczenie preparatem powinno rozpocząć się możliwie jak najwcześniej (24 do 48 godzin od chwili pojawienia się pierwszych objawów grypy).

Pozdrawiam serdecznie!