← powrót do głównej strony opinii i pytań

Ania90 (anonim, 5.173.192.)
około 29 dni temu, Wołomin

Gdzie dostanę Jodid 200 µg w Warszawie?

Gdzie dostanę jodid 200 w Warszawie?

Zgodnie z informacją otrzymaną w dniu dzisiejszym od firmy Merck Sp. z o.o. - wytwórcy i podmiotu odpowiedzialnego za obrót lekiem Jodid 100 oraz Jodid 200, planowana dostawa obu dawek leku do siedziby firmy Merck w Polsce uległa zmianie i jest planowana jest na I połowę grudnia tego roku. Około 7 dni później lek powinien pojawić się w hurtowniach, a kolejno w aptekach. Jest to data orientacyjna i może ulec zmianie.

Lek nie ma zamiennika:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/38958/jodid-100-tabletki/zamienniki

W przypadku braku możliwości wykupienia leku, należy udać się do lekarza celem modyfikacji terapii do czasu powrotu preparatu leku do aptek.

Aktualnie Jodid 100 jest dostępny w 2 aptekach połączonych z naszym portalem na terenie całej Polski:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/38958/jodid-100-tabletki/apteki/w-polsce?pvId=14518

Dostępność leku Jodid 200 deklaruje 67 placówek zintegrowanych z naszym systemem:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/38959/jodid-200-tabletki/apteki/w-polsce?pvId=14520

Zgodnie z informacjami zawartymi w Kartach Charakterystyki Produktu Leczniczego Jodid, tabletki leku Jodid 100 można dzielić na dwie równe dawki zgodnie z wytłoczoną linią podziału, natomiast tabletek preparatu Jodid 200 nie powinno się dzielić. Linia podziału ułatwia tylko rozkruszenie tabletki celem jej łatwiejszego połknięcia, a nie podział na dwie równe dawki.

Załączam wyniki dostępności leku Jodid 200 w aptekach zintegrowanych z GdziePoLek z Warszawy:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/38959/jodid-200-tabletki/apteki/w-warszawie
Aktualnie dostępność Jodidu 200 µg zgłaszają dwie apteki. Poprzez GdziePoLek można zarezerwować preparat i następnie odebrać go z receptą. Przy rezerwacji leku Jodid należy jednak zwrócić uwagę na dodatkowy komunikat: "Ten produkt jest aktualnie bardzo poszukiwany. Po rezerwacji online rekomendujemy na wszelki wypadek potwierdzenie telefoniczne z apteką."

Jodid 200 zawiera jodek potasu, będący dla organizmu źródłem jodu. Stosowany jest w chorobach tarczycy. Załączam dwa artykuły dotyczące przyjmowania jodu oraz ogólnie - suplementacji witamin i minerałów:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-jod-zapobiega-niedoczynnosci-tarczycy
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-trzeba-suplementowac-witaminy-i-mineraly